piłka nożna / II liga
piłka nożna / II liga -
Derby dla Błękitnych
autor: http://www.blekitni.stargard.pl/ Błękitni Stargard pokonali 2:1 Kotwicę Kołobrzeg. Obie bramki dla stargardzian zdobył Sebastian Inczewski (na zdjęciu).

Zespół Błękitnych w poprzednim tygodniu przypieczętowali w Krakowie awans do półfinału Pucharu Polski, po wygranej z Cracovią 2:0. Zespół prowadzony przez trenera Krzysztofa Kapuścińskiego do derbowego spotkania miał tylko 3 dni przerwy. Tym bardziej w Stargardzie pamiętano o zeszłorocznym spotkaniu z Kotwicą w Kołobrzegu. Biało-niebiescy prowadzili po 45 minutach 3:0, a po przerwie gospodarze zdobyli 4 bramki i wygrali cały pojedynek 4:3. We wczorajszej rywalizacji było inaczej.
Przyjezdni prowadzili po pierwszej połowie. W 39 minucie bramkę zdobył Dawid Berg. Pierwszy jego strzał wybronił Marek Ufnal, ale przy drugim nie miał szans na obronę. Dużą nieskutecznością wykazał się Maciej Ropiejko. Domagał się on jedenastki za rzekomy faul na nim.

Stargardzianie starali się odrabiać straty, ale atak pozycyjny nie był ich dobrą stroną. Bardzo dobrze zagrał Michał Danilczyk, który dobrze pilnował Bartosza Flisa. Najgroźniejsze sytuacje Błękitni mieli po rzutach rożnych. Swoją szansę miał Bartłomiej Poczobut , ale trafił on zawodnika gości.

Trener gospodarzy w 46 minucie na boisko desygnował ZdunkaGajdę. Miejscowi ruszyli do ataku. Najważniejszą jednak okazała się zmiana z 68 minuty. Sebastian Inczewski zmienił Flisa. Pięć minut przed końcem spotkania Inczewski doprowadził do remisu. A w doliczonym czasie gry pokonał bramkarza Kotwicy, Folca i zapewnił Błękitnym bardzo ważne trzy punkty.

Błękitni Stargard Szczeciński - Kotwica Kołobrzeg 2:1 (0:1)
0:1 - Dawid Berg 39'
1:1 - Sebastian Inczewski 85'
2:1 - Sebastian Inczewski 90+1'

Błękitni: Ufnal - Kosakiewicz, Pustelnik, Poczobut (46' Zdunek), Gutowski, Liśkiewicz, Kotłowski, Wojtasiak (46' Gajda), Flis (68' Inczewski), Fadecki, Zieliński (68' Fijałkowski).

Kotwica: Folc - Chruściński, Szutenberg, Danilczyk, Strzelecki, Berg, Soczyński, Bułka (72' Rydzak), Bejuk (87' Kugiel), Świechowski, Ropiejko (82' Biegański).

Żółte kartki: Szutenberg, Ropiejko, Danilczyk, Biegański, Soczyński (Kotwica).
źródło: sportowefakty.pl/własne