piłka nożna / Klasa Okręgowa
piłka nożna / Klasa Okręgowa -
Udana inauguracja wiosny
autor: P. SkibaMorzycko Moryń wygrywa na własnym stadionie z Orkanem Suchań.

W sobotę 21.03.2015 Morzycko Moryń podejmowało przed własną publicznością drużynę Orkana Suchań, w ramach 17 kolejki rozgrywek wojewódzkiej okręgówki. Rywalem Morzycka była drużyna zajmująca na tą chwilę 14 pozycje w ligowej tabeli. Mecz zakończył się pewnym zwycięstwem drużyny Morzycka 5:0 (2:0). Przez całe spotkanie gospodarze spotkania dominowali na boisku, co miało odzwierciedlenie w końcowym wyniku meczu.

Wynik spotkania otworzył w 15 minucie, ostatnimi czasy najlepszy strzelec drużyny z Morynia, Adrian Kamień, który kilka chwil później nie wykorzystał kolejnej, znakomitej sytuacji, sam na sam z bramkarzem gości. Na 2:0 w 36 minucie spotkania podwyższa Dmytro Donos, gdy technicznym uderzeniem skierował piłkę do bramki gości, tuż przy samym słupku. Tak kończy się, bardzo dobra w wykonaniu gospodarzy, pierwsza odsłona meczu, Morzycko Moryń prowadzi zasłużenie 2:0. W 50 minucie meczu na boisku pojawia się wychowanek drużyny z Morynia - Mateusz Głos, który jak się okazało był jednym z bohaterów tego spotkania. W 65 minucie, Adrian Kamień otrzymuje prostopadłe podanie z głębi pola i pokonuje ponownie bramkarza Suchania tym samym zaliczając swoje 13 trafienie w tym sezonie. Ostatnie 10 minut meczu to popis wspomnianego wcześniej Mateusza Głosa, który najpierw trafia w słupek z trudnej sytuacji, a następnie w 80 i 90 minucie meczu notuje na swoim koncie dwa znakomite trafienia, które lądują w bramce gości. Podsumowując całe spotkanie, Morzycko pewnie pokonało gości z Suchania i to w niezłym stylu, a przy lepszej skuteczności wynik spotkania mógł być dużo wyższy. Cieszy postawa zawodników Morzycka Moryń i daje nadzieje kolejne ligowe punkty w najbliższych meczach.

Morzycko zagrało w składzie: Bartosz Oleksy, Szymon Trubicki, Marcin Mularczyk, Adrian Dębicki, Mykyta Moroz, Hubert Rząd, Tomasz Kwaśniewski 50' (Mateusz Głos), Michał Lewicki 70' (Maciej Lewandowski), Adrian Kamień 80'(Marek Mularczyk), Jacek Chrzanowski, Dmytro Donos 86' (Dawid Sowiński).
Pozostali w rezerwie: Robert Chrzanowski, Dawid Adamski.

Kolejny mecz Morzycko Moryń rozegra w Lipianach ze Stalą, już w sobotę - 28 marca 2015 o godzinie 15:00. Zapraszamy kibiców na to spotkanie.