koszykówka / ligi mężczyzn
koszykówka / ligi mężczyzn -
Rezultat lepszy niż gra
autor: K.Grzeszkowiak /KoGut/Choć Spójnia Stargard Szczeciński w pojedynku przeciwko SKK Siedlce nie zachwyciła to jednak koniec końców wygrała 69:60 i dzięki temu zapewniła sobie udział w fazie play-off.

Walczący o przewagę własnego parkietu w fazie play-out Siedlczanie już przed meczem w Stargardzie Szczecińskim otrzymali kolejny cios, ich lista kontuzjowanych powiększyła się o kolejne nazwiska i w hali MOSiR przy ul. Pierwszej Brygady Wiesław Głuszczak mógł tylko skorzystać z ośmiu zawodników. Problemy te początkowo nie odgrywały aż takiej roli jednak z biegiem czasu okazały się kluczowe.
Choć Spójnia rozpoczęła od prowadzenia 7:2 to już w pierwszych fragmentach meczu pokazała, że będzie miała spore problemy ze skutecznością. Jednak dzięki agresywności pod tablicą rywali zyskiwała dodatkowe szanse, które w wielu przypadkach okazywały się kluczowe.

W pierwszej połowie skazywani na pożarcie goście nie tylko dotrzymywali kroku biało-bordowym, ale także w niektórych fragmentach to oni przejmowali inicjatywę. Ostatecznie na przerwę z prowadzeniem schodziła jednak Spójnia, ale po ostatniej akcji Marcina Nędzi było to zaledwie jedno oczko.

Drugą połowę od mocnego uderzenia rozpoczął SKK. Goście wykorzystali problemy ze skutecznością miejscowych, sami prezentując się w pierwszych trzech akcjach wybornie i wyszli na siedmiopunktową przewagę. Gospodarzy z letargu obudziły dopiero dwie skuteczne akcje Pluty, zaczęli stopniowo odrabiać straty i po trzydziestu minutach gry na świetlnej tablicy znowu widniał remis.

Ostatnia kwarta zapowiadała się emocjonująco, jednak mniejsze możliwości w rotacji pomarańczowo-niebieskich zaczęły się przekładać się na ich dyspozycję. Doświadczeni biało-bordowi nie byli by sobą, gdyby nie skorzystali z takich kłopotów rywala. Wystarczyły trzy minuty, trafienia Pluty, Bigusa i Żytki by Spójnia wyszła na dziesięciopunktowe prowadzenie, którego jak się później okazało nie roztrwoniła już do końca meczu.

Stargardzianie wygrali, zapewnili sobie udział w play-off, ale z taką skutecznością nie mają co szukać pierwszej rundzie w play-off, w której zagrają z jedną z trzech drużyn: Sokół Łańcut, MOSiR Krosno, Stal Ostrów Wlkp.

Spójnia Stargard Szcz. - SKK Siedlce 69:60 (18:18, 16:15, 15:16, 20:11)

Spójnia: Bigus 17 (11 zb.), Żytko 17 (6 zb., 5 przech.), Pluta 16, Ł. Bodych 6 (5 zb.), Mieczkowski 5, Wróblewski 4, Koszuta 2 (7 zb.), Soczewski 2, Berdzik 0, P. Bodych 0, Kasprzak 0, Stokłosa 0

SKK Siedlce: Sobiło 16 (7 zb., 8 str.), Sulima 13 (3x3), Bal 10 (3x3), Ratajczak 6 (4 str.), Weres 6 (5 zb.), Osiński 5, Nędzi 4 (5 zb.), Gawrzydek 0