piłka nożna / IV liga
piłka nożna / IV liga -
Pierwsze śliwki robaczywki
autor: zuzawodzinskaW minioną sobotę po zimowej przerwie na IV-ligowe boiska wrócili piłkarze, w tym również zawodnicy skolwińskiego Świtu, którzy zmierzyli się w Szczecinku z miejscowym Darzborem.

Początek meczu to wstrzemięźliwa gra z obu stron, mająca na celu wybadać na co stać rywala po zimowych przygotowaniach. Z upływem kolejnych minut optyczną przewagę wypracowali sobie gospodarze, którzy po dosyć przypadkowym trafieniu Kamila Brodowicza objęli proawdzenie. Tuż przed przerwą po błędzie przy wyprowadzaniu piłki, Damian Jankowiak faulował rywala w polu karnym i sędzia bez zawahania wskazał na wapno. Strzał Grzegorza Koazanko z 11 metra obronił Artur Dąbrowski, jednak przy dobitce był już bez szans.
Druga odłona rozpoczęła się dla gości równie fatalnie, jak zakończyła pierwsza. Pozostawiony bez opieki na wysokości lini pola karnego Maciej Maciejewski, uderzył z powietrza odbitą piłkę po rzucie rożnym i podwyższył prowadzenie na 3:0. Dopiero utrata trzeciej bramki podziałała mobilizująco na podopiecznych Krzysztofa Jardzewskiego, którzy chwilę później odpowiedzieli bramką Marcina Garleja. Od tego momentu Świt przeważał i dyktował warunki gry, jednak nie potrafił poradzić sobie ze skutecznie broniącym się zepołem gospodarzy, którzy momentami całą jedenastką nie przekraczali linii połowy boiska. Najlepszą okazję do zdobycia bramki kontaktowej zmarnował Marcin Krystek, któremu tuż przed strzałem piłka podskoczyła na nierówności.

Do końca spotkania wynik już nie uległ zmianie i Świtowcy musieli pogodzić się inauguracyjną porażką, która jest sporym zaskoczeniem. Należy odnotować, że w Szczecinku pojawiła się 20-osobowa grupa kibiców Świtu, która głośno dopingowała swoich zawodników. Jedynym pocieszeniem jest fakt, że kompletu punktów nie udało się wywalczyć również Dębowi Dębno i Vinecie Wolin, które to zespoły zremisowały swoje spotkania. Najbliższa okazja do rehabilitacji już w najbliższą niedzielę o godzinie 13.00, kiedy to Świtowcy podejmą na własnym boisku drużynę Iskry Białogard.

DARZBÓR - ŚWIT 3:1(2:0)
Bramki: K.Brodowicz 38', G.Kozanko 43', M.Maciejewski 49' - M.Garlej 52'

ŚWIT: Artur Dąbrowski - Damian Jankowiak, Grzegorz Jasiński, Cezary Szałek, Adrian Kronkowski (kpt.) - Łukasz Rdzeń (60' Mateusz Gejdyk), Jarosław Jóźwiak, Grzegorz Szczepanik, Marcin Garlej, Kamil Białek - Marcin Krystek

DARZBÓR: Kamil Celiński - Maciej Szydlak, Piotr Kusiak, Grzegorz Kozanko, Łuksza Jurjewicz - Maciej Góra, Zbigniew Węglowski, Kamil Brodowicz, Mateusz Jureczko - Mateusz Malczyk - Maciej, Maciejewski

Widzów: ok. 150