piłka nożna / Ekstraklasa -
Jest źle, nawet bardzo źle...
autor: kogutKolejne słabe spotkanie rozegrali w Szczecinie Portowcy pod wodzą Jana Kociana. Pogoń przegrała w Derbach Pomorza 0:1 z Lechią Gdańsk i niebezpiecznie szybko zmierza ku dołowi ligowej tabeli. Po czerwonej kartce dla Maksymiliana Rogalskiego, na niespełna piętnaście minut przed końcem spotkania dało się słyszeć z krytej trybuny 'Darek Wdowczyk' a spora część kibiców po prostu zaczęła opuszczać stadion. Dawno z taką sytuacją na stadionie przy Twardowskiego nie mieliśmy do czynienia.
Mówi się, że kibic powinien być ze swoją drużyną na dobre i na złe, ale trudno się dziwić, że niektórym po prostu puszczają nerwy. - Jeszcze trochę i dostanę przez nich zawału. - mówił przed meczem jeden z napotkanych, starszych fanów Pogoni. - Muszą dzisiaj wygrać! Pogoń od zwycięstwa w piątek dzieliło jednak wiele.

Lechia zaczęła przeważać już od początku spotkania i kilkakrotnie próbowała zaskoczyć Radosława Janukiewicza. Udało się to w 16 minucie po kiepskim wybiciu golkipera Pogoni. Piłka trafiła do Wojtkowiaka, a ten zagrał do wchodzącego w tempo Mili. Przy biernej postawie obrony Pogoni, kapitan Lechii w sytuacji sam na sam z ulubieńcem szczecińskiej publiczności nie dał mu szans i skierował piłkę do siatki.

Po zmianie stron bardziej aktywni stali się Portowcy. W 54 minucie świetnie rozprowadził piłkę Murawski, zagrywając na skrzydło do Adama Frączczaka. Frączczak dośrodkował w pole karne, niestety Akahoshi trafił wprost w bramkarza. Pięć minut później Robak piętą obsłużył wychodzącego na dobrą pozycję Frączczaka, który ograł obrońcę i ... strzelił niecelnie. W 69 minucie znów gorąco zrobiło się w polu karnym gospodarzy. Rzut wolny egzekwował Sebastian Mila, najwyżej wyskoczył Antonio Colak, nie zdołał jednak zaskoczyć Janukiewicza, który popisał się dobrą interwencją. W 85 minucie goście mogli jeszcze podwyższyć rezultat, ale Makuszewski nie zdołał zaskoczyć bramkarza Pogoni.

Pogoń Szczecin - Lechia Gdańsk 0:1 (0:1)
1:0 - 19' Sebastian Mila

Żółte kartki: Hernani, Rogalski, Koj, Janota (Pogoń) - Colak, Nazario
Czerwona kartka: Maksymilian Rogalski (78' - za drugą żółtą)

Sędziował: Krzysztof Jakubik (Siedlce)
Widzów: 5284

Pogoń Szczecin: Radosław Janukiewicz - Sebastian Rudol, Michał Koj (85' Łukasz Zwoliński), Hernani (73' Mateusz Matras), Hubert Matynia - Adam Frączczak, Rafał Murawski, Maksymilian Rogalski, Michał Janota, Takafumi Akahoshi (71' Karol Danielak) - Marcin Robak

Lechia Gdańsk: Mateusz Bąk - Grzegorz Wojtkowiak, Rafał Janicki, Gerson, Jakub Wawrzyniak - Maciej Makuszewski (87' Mateusz Możdżeń), Ariel Borysiuk, Stojan Vranjes, Sebastian Mila (72' Daniel Łukasik), Bruno dos Santos Nazario (90' Piotr Grzelczak) - Antonio Colak