Rezerwy Pogoni wygrały bardzo ważny mecz
autor: pogonszczecin.pl Pogoń II Szczecin pokonała Astrę Ustronie Morskie 3:0.

Zespół rezerw w składzie na ten pojedynek miał zawodników z pierwszego zespołu. W 3 minucie gospodarze zdobyli bramkę, ale sędzia jej nie uznał z powodu spalonego. Przyjezdni nie ograniczyli się w tym spotkaniu do obrony. Na szczęście strzał gości wybronił Dawid Kudła. Akcje zespołu ze Szczecina rozgrywane były skrzydłami, prym w nich wiedli zawodnicy z I zespołu: Kamess, Nunes, KunWalski. Na 4 minuty przed przerwą powinno być 1:0 dla podopiecznych trenera Gołubowskiego. Do pustej bramki nie trafił jednak Marcin Listkowski (na zdjęciu). Ustronianie wyszli z kontratakiem, bramkową akcję Doudou Ndao zablokował Vladimirs Kamess.
W drugiej połowie szczecinianie po faulu na Kunie mieli jedenastkę, ale Listkowski ją zmarnował. Po chwili bramkarz gości wykazał się po strzale granatowo-bordowych. Na trafienia trzeba było czekać aż do 80 minuty. Pierwszą bramkę Portowcy zdobyli w 83 minucie a jej strzelcem był Marcin Listkowski. Po 3 minutach było 2:0, a udaną kontrę wykończył Łukasz Zakrzewski. Astra na sam koniec spotkania miała kilka rzutów rożnych, których nie wykorzystała. Tuż przed ostatnim gwizdkiem arbitra kropkę nad i postawił Zakrzewski. Była to druga jego bramka w niedzielnym spotkaniu. Dzięki wygranej 3:0 Pogoń II Szczecin zajmuje 12 pozycję w trzecioligowej tabeli z dorobkiem 18 punktów. W następnej kolejce rezerwy Dumy Pomorza udadzą się do Manowa na pojedynek z Leśnikiem, który zajmuje ostatnie miejsce w tabeli z 11 oczkami na koncie.

W ostatnich minutach spotkania klub z Ustronia miał serię rzutów rożnych, które jednak nie zmieniły wyniku spotkania. Tuż przed zakończeniem meczu wynik spotkania ustalił Łukasz Zakrzewski.

Pogoń Szczecin - Astra Ustronie Morskie 3:0 (0:0)

1:0 - Marcin Listkowski 83’
2:0 - Łukasz Zakrzewski 86’
3:0 - Łukasz Zakrzewski 90’

Pogoń II (skład wyjściowy): Kudła - Kamess, Murawski, Krzywicki, Nunes - Obst, Walski, Kun, Wojtkowski, Danielak - Listkowski.
źródło: własne/pogonszczecin.pl