piłka nożna / II liga
piłka nożna / II liga -
Powtórka z Kołobrzegu
Nie tak miał wyglądać ligowy start Kotwicy Kołobrzeg w 2015 roku. Kołobrzeżanie powtórzyli wynik z jesieni i przegrali z Legionovią Legionowo 3:1. Tak jak miało to miejsce w Kołobrzegu, to Kotwica otworzyła wynik w meczu. Kolejne bramki w spotkaniu zdobywali jednak już tylko gospodarze.
Pierwszą bramkę Kotwica mogła zdobyć w 37. minucie. Po faulu bramkarza gospodarzy na jednym z graczy z Kołobrzegu, przyjezdni egzekwowali rzut karny. Piłkę na jedenastym metrze ustawił Maciej Ropiejko. Napastnik Kotwicy przegrał jednak pojedynek z Mikołajem Smyłkiem, który po jego strzale odbił futbolówkę do boku. Cztery minuty później kołobrzeżanie dopięli swego. Wynik spotkania otworzył Jakub Poznański, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego. Chwilę później Kotwica miała kolejną okazję, jednak po stracie gospodarzy w środku pola, kołobrzeżanie niecelnym strzałem zakończyli kontratak. Legionovia niespodziewanie wyrównała jeszcze przed przerwą. W 44. minucie Szymon Lewicki do akcji sam na sam wypuścił Samuelsona Odunkę, a Nigeryjczyk pewnie wykorzystał tę sytuację.

W drugiej części kołobrzeżanie marnowali kolejne sytuacje, które mogły dać im prowadzenie. W 55. minucie Tomasza Rydzaka ofiarnie i skutecznie powstrzymał Kamil Dankowski. Niecały kwadrans później powinno być 2:1 dla Kotwicy. Najpierw próbę z bliskiej odległości Tomasza Bejuka odbił Mikołaj Smyłek, który popisał się równie kapitalną interwencją przy dobitce Tomasza Rydzaka. Niewykorzystane sytuacje zemściły się na Kotwicy w 75. i 80. minucie gry. Gola na 2:1 dla Legionovii zdobył jeden z jej najskuteczniejszych strzelców, Szymon Lewicki. Gracz zespołu z Legionowa postanowił uderzyć lewą nogą zza szesnastki, co było bardzo słuszną decyzją. Wynik sobotniej potyczki ustalił Robert Menzel. Obrońca Legionovii jako pierwszy doszedł do wybitej po rzucie rożnym z szesnastki piłki, i silnym strzałem dał swojej drużynie dwubramkowe prowadzenie. W doliczonym czasie gry schodzący z boiska Samuelson Odunka po niesportowym geście w stronę fanów z Kołobrzegu, ujrzał czerwoną kartkę.