Rezerwy Pogoni lepsze od Floty
autor: paulinusPogoń II wzmocniona kilkoma zawodnikami pierwszej drużyny wygrała 2:1 z Flotą Świnoujście. Gole dla rezerw zdobyli Jakub Okuszko i Sebastian Kowalczyk. Honorowe trafienie dla gospodarzy zaliczył, wypożyczony z Pogoni, Dawid Kort.
Adam Gołubowski zapowiadał, że będzie mógł skorzystać z piłkarzy trenujących pod okiem Jana Kociana, którzy z Wisłą nie zagrają.
I tak na wyspę Uznam pojechali Sebastian Rudol, Michał Koj, Michał Walski, Michał Janota i Dominik Kun. Po sparingu cała piątka udała się w drogę powrotną do Szczecina. Pozostali wyruszyli do Pogorzelicy, gdzie odbędzie się tygodniowy obóz przygotowawczy Pogoni II.

Flota rozpoczęła mecz bardzo dobrze, raz po raz atakując na bramkę Pogoni. Na drodze piłki stawał jednak albo bramkarz Pogoni, albo słupek, poprzeczka czy boczna siatka. Swoje okazje marnował Kort i Niewiada. W 22 minucie do pustej bramki mógł trafić Nwaogu, ale piłka poszybowała obok.

Wszystkie bramki spotkania padły w drugiej części meczu. Dawid Kort będąc w sytuacji sam na sam w 62. minucie nie dał szans Adrianowi Hengera. Gospodarze krótko cieszyli się z prowadzenia. Już 4 minuty później do remisu doprowadził Jakub Okuszko. W 84. minucie wynik meczu ustalił Sebastian Kowalczyk a minutę później czerwoną kartkę za dyskusje z arbitrem zobaczył marek Niewiada.

Flota Świnoujście - Pogoń II Szczecin 1:2 (0:0)
1:0 - 62' Dawid Kort
1:1 - Jakub Okuszko 66'
1:2 - Sebastian Kowalczyk 84'

Flota: Marcin Skrzeszewski (60 Andrzej Witan), Michał Stasiak, Tomasz Margol (46 Przemysław Lech), Marek Opałacz (64 Kacper Wróblewski), Arkadiusz Reca, Daniel Brud, Łukasz Sołowiej (46 Przemysław Kocot), Marek Niewiada, Dawid Kort, Daniel Bujok, Charles Uchenna Nwaogu (46 Mykoła Ahapov).

Pogoń II: Adrian Henger - Sebastian Rudol, Sebastian Murawski (57. Adrian Krzywicki), Michał Koj, Filip Łaźniowski (57. Patryk Galoch) - Robert Obst (77. Sebatian Kowalczyk), Michał Walski, Michał Janota, Dominik Kun (77. Kajetan Pogorzelczyk), Konrad Bartoszewicz (46. Daniel Jałoszyński) - Jakub Okuszko (67. Marcin Listkowski).