Derby drugiej ligi dla Kotwicy 50
Jeszcze niedawno sympatycy koszykówki w Kołobrzegu mogli emocjonować się derbami na szczeblu PLK pomiędzy Kotwicą a AZS-em Koszalin, teraz pozostało im się emocjonowanie potyczkami między stowarzyszeniem Kotwica 50, którego zadaniem jest odbudowa basketu w portowym mieście a drużyną reprezentującą I Liceum Ogólnokształcące im. St. Dubois w Koszalinie. Młoda drużyna zza między stanowi jedynie zaplecze dla AZS-u Koszalin a m. in. Oskar Rybicki czasami pojawia się najwyższym szczeblu rozgrywek Polskiej Ligi Koszykówki.
Wczoraj (20.02) po raz trzeci w tym sezonie obydwa zespoły spotkały się na drugoligowych parkietach i można powiedzieć tradycji stało się zadość.
Siłą doświadczenia Czarodzieje z Wydm ponownie ograli KUKS Koszalin
. O ile w pierwszym ze starć, na początku sezonu losy meczu rozstrzygnęły się już drugiej kwarcie, w drugim w Koszalinie w trzeciej to tym razem walka trwała do ostatnich minut.
Kibice w hali Milenium mogli przecierać oczy ze zdumienia. KUKS nie tylko dotrzymywał kroku rywalowi, ale przez większość czasu to on był na prowadzeniu. Pierwszą kwartę, w której trwał korespondencyjny pojedynek pomiędzy Marko Djuriciem, Łukaszem Wichniarzem a Maciejem Szewczykiem i Pawłem Czubakiem wygrali jednym oczkiem przyjezdni. Przed przerwą gościom dwukrotnie za sprawą Michała Dudka i Damiana Kropisza udało się uzyskać kilka oczek przewagi. Raz Kotwicy udało się ją zniwelować, drugim razem tuż przed gwizdkiem kończącym połowy już nie.

Po zmianie stron KUKS po trójce Czubaka prowadził różnicą dziewięciu oczek, jednak po akacjach Łukasza Wichniarza i Grzegorza Arabasa miejscowi szybko dogonili rywala, na przełomie trzeciej i czwartej kwarty musieli robić to znowu. Tym razem mięli łatwiej bo koszalinianie prowadzili różnicą sześciu oczek.

Kotwica po punktach Lasoty, Djuricia i Zakrzewskiego wyrównała a potem do końcowych minut rozpoczęła się walka o zwycięstwo, z której zwycięsko dzięki punktom doświadczonych Grzegorza Arabasa i Marko Djurica wyszli zawodnicy z portowego miasta.

Kotwica 50 Kołobrzeg - KUKS Koszalin 76:67 (16:17;14:19;22:20;24:11)

Kotwica 50: Ł. Wichniarz 22 (4x3), M. Djurić 18 (10 zb., 5 as.), G. Arabas 18 (4x3, 8 strat), P. Lasota 9, P. Żołnierczuk 4 (6 zb.), S. Zakrzewski 3, K. Rduch 2, R. Bytomski 0, M. Goiński 0

KUKS: M. Szewczyk 17 (5 zb.), P. Czubak 14 (5 zb., 4x3), R. Łapczuk 10 (7 zb.), M. Dudek 9 (7 zb., 10 as., 6 strat, 4 przechwyty), D. Kropisz 8, D. Gawroński 4, R. Wudarski 3, P. Bakowicz 2