inne / pływanie
inne / pływanie -
Sawrymowicz nominowany
autor: meMateusz Sawrymowicz MKP Szczecin został nominowany w Plebiscycie portalu news.megatiming.pl 'Bohaterowie 2014 - Najlepszy zawodnik na wodach otwartych'. Oprócz Sawrymowicza nominowani są Krzysztof Pielowski (AZS UWM Olsztyn) i Jan Urbaniak. Głosowanie trwa do 23 stycznia. Głosować można na końcu artykułu, zaznaczając wybrane nazwisko. Na tę chwilę z 31% głosów Mateusz zajmuje drugie miejsce. GŁOSUJ
Mateusz Sawrymowicz
W tym roku pływak MKP Szczecin zadebiutował w zawodach Pucharu Świata FINA na wodach otwartych, zajmując w Cancun dziewiętnastą lokatę. Później przyszły udane starty na Kajmanach i zwycięstwa w wyścigach na jedną milę i 10 km. Sawrymowicz świetnie spisał się też w bardzo ważnych zawodach Pucharu Europy na Balatonie, przegrywając na Węgrzech jedynie z reprezentantem gospodarzy, Gergely’m Gyurtą. Tym samym bez problemów wywalczył sobie kwalifikację na Mistrzostwa Europy w Berlinie, gdzie uplasował się na dwudziestym trzecim miejscu na olimpijskim dystansie 10 km, był też członkiem polskiej sztafety 3x5 km, która ukończyła rywalizację na dziewiątej lokacie.

Krzysztof Pielowski
Zawodnik AZS UWM Olsztyn już po raz drugi w karierze wywalczył srebrny medal mistrzostw Polski w pływaniu na wodach otwartych na dystansie 10 km. Po raz kolejny pojawił się też na zawodach BCT Gdynia Marathon, tym razem by spróbować swoich sił w wyścigu z Helu do Gdyni. Zajął w nim drugie miejsce w kategorii Open, będąc najszybszym mężczyzną, który odważył się na pokonanie niemal dwudziestokilometrowej trasy! Wystartował też w zawodach Pucharu Europy na Balatonie, gdzie został sklasyfikowany na dziewiętnastej pozycji.

Jan Urbaniak
Reprezentant Polski na tegorocznych mistrzostwach Starego Kontynentu w pływaniu długodystansowym, na których zajął trzydzieste pierwsze miejsce w wyścigu indywidualnym na 10 km i dziewiątą pozycję w sztafecie. Do Berlina pojechał dzięki jedenastej lokacie w zawodach Pucharu Europy na węgierskim Balatonie. Zawodnik Warty Poznań wygrał też 47. edycję tradycyjnych zawodów „Wpław przez Kiekrz” oraz triumfował w dwóch pierwszych wyścigach tegorocznego cyklu Grand Prix Wielkopolski, a na mistrzostwach Polski w Kryspinowie, po fantastycznej walce na finiszu, pokonał Krzysztofa Pielowskiego i wywalczył swój pierwszy seniorski złoty medal krajowego czempionatu na dystansie 10 km. W zawodach BCT Gdynia Marathon wystartował na dystansie 2950m, zajmując ostatecznie drugie miejsce.