inne / lekka atletyka
inne / lekka atletyka -
Pół tysiąca na starcie
autor: crashTadeusz Zblewski z Bytowa ma patent na Koszaliński Bieg Sylwestrowy. Już po raz czwarty okazał się najlepszy. Sześciokilometrową trasę pokonał w czasie 18:54.
To już tradycja w Koszalinie, że Bieg Sylwestrowy organizowany jest w ostatnią sobotę przed powitaniem Nowego Roku. Start usytuowany był na parkingu hali widowiskowo-sportowej, zaś meta w środku areny. Oprócz biegu głównego organizatorzy przygotowali także bieg rodzinny na dystansie 400 metrów, a także marsz nordic walking - 2 800m. W sumie w koszalińskiej imprezie wzięło udział blisko 500 osób. Wśród nich nie zabrakło admina portalu Ligowiec.net. crash nie tylko pokonał trasę, ale także robił zdjęcia. Co ciekawe sam także znalazł się na nich.
W biegu głównym zwyciężył Tadeusz Zblewski (MLKS Baszta Bytów) przed Damianem Gałkowskim (Gmina Sławno AZS AWFIS Gdańsk) oraz Marcinem Czerniewskim (SKLA Słupsk). Wśród kobiet najlepszą okazała się Ula Kasztelan (Koszalin). Na drugim stopniu podium uplasowała się Małgorzata Kasprowicz, a na trzecim Elżbieta Romej (ŁKB Trucht Łobez).

W marszu nordic walking najlepszym okazał się Ludwig Świderek (Imperial Białogard) przed Edwardem Szudarskim (Słupsk). Najlepszą kobietą okazała się Saturnina Wilkołek - Szudarska (Słupsk).