Święta spędzą w radosnych nastrojach
autor: Robert MachowiczMimo osłabienia brakiem Qyntela Woodsa oraz Gorana Vrbanca, którzy narzekali na drobne urazy, AZS Koszalin bardzo pewnie wygrał w Lublinie, ogrywając 87:70 miejscową Wikanę Start. Biało-niebiescy dzięki temu zwycięstwu umocnili się na fotelu wicelidera i w radosnych nastrojach spędzą najbliższe dni.
- Powiedziałem chłopakom, że ja nigdy nie przegrywam w moje urodziny - żartował po meczu obchodzący w niedzielę (21.12) 32. drugie urodziny Szymon Szewczyk, który zaliczył czwarte w tym sezonie 'double double' (17 pkt. i 11 zb.).
Jak widać nastroje dopisywały i były ku temu powody. Koszalinianie mimo, że w pierwszej kwarcie nie pokazali jeszcze pełni swoich możliwości, przez większość meczu prowadzili. Po pierwszych dziesięciu minutach zyskali już pięć oczek przewagi. Spora w tym zasługa świetnie grającego na obwodzie Piotra Stelmacha, który w tym fragmencie gry zdobył 8 z 20. pkt. całego zespołu.

Jeśli po pierwszej kwarcie Lubelscy kibice mogli mieć jeszcze nadzieje na sensację to już w przerwie musieli być pogodzeni z dziewiąta porażką swoich ulubieńców. Koszykarzy Startu co róż rzutami i precyzyjnymi podaniami nękał Dante Swanson (7 pkt.). Akademicy po połowie regulaminowego czasu gry prowadzili różnica trzynastu oczek i tylko kataklizm mógł odebrać im zwycięstwo.

Po zmianie stron nic takiego nie nastąpiło. Co więcej biało-niebiescy powiększyli jeszcze swoją przewagę i w sumie prowadzili nawet różnicą dwudziestu punktów. Przewaga ta pozwoliła kontrolować to co się działo na parkiecie. Ostatecznie AZS wygrał 87:70 i zawodnicy mogą spokojnie myśleć już o świętach.

Oczywiście wygrana to zasługa całego zespołu. Podkreślał to po meczu środkowy AZS-u, który dziękował za wkład i pracę swoich kolegów mimo gry w osłabieniu. Oprócz Szewczyka świetne zawody rozegrali jeszcze Dante Swanson, Piotr Stelmach, Devon Austin, Artur Mielczarek oraz Garrick Sherman.

Start Lublin - AZS Koszalin 70:87 (15:20;11:19;18:22;26:26)

Start: Łukasz Diduszko 14 (4x3), Śmigielski 13, Bartosz Diduszko 12, Allen 9 (5 as.), Cooksey 6, Lewandowski 6, Trojan 6 (10 zb., 2 bloki), Czujkowski 4, Szymański 0, Wojdyła 0

AZS Koszalin: Szewczyk 17 (11 zb.), Swanson 17 (8 as., 3x3, 4 straty), Stelmach 15 (8 zb.), Austin 12 (2 bloki), Mielczarek 11, Sherman 9, Szubarga 3 (6 as.), Dąbrowski 3 (7 zb.), Pacocha 0, Rybicki 0