koszykówka / Pozostałe rozgrywki
koszykówka / Pozostałe rozgrywki -
Bez magii w Gdańsku
Przed tygodniem koszykarze Kotwicy 50 Kołobrzeg zrewanżowali się rezerwom Asseco za porażkę z pierwszej rundy rozgrywek. Tym razem to samo zrobili zawodnicy Politechniki Gdańskiej, którzy mając w pamięci październikową porażkę w hali Milenium wczoraj (20.12) nie dali szans Kołobrzeżanom wygrywając gładko 98:66.
Można powiedzieć, że spotkanie to jak szybko się zaczęło to tak szybko się skończyło. Gospodarze już bowiem w trzeciej minucie pojedynku prowadzili 10:2. Nie pomogła przerwa na żądanie trenera Mariusza Fiedosiewicza i powrót w szeregi Czarodziei z Wydm Łukasza Wichniarza. Gospodarze szybko powiększali przewagę i po pierwszej odsłonie prowadzili już różnicą dwudziestu dwóch oczek.
Przed przerwą nie było wiele lepiej. Zawodnicy Politechniki zwiększyli swoje prowadzenie do trzydziestu dwóch punktów i krótko mówiąc zanosiło się na pogrom. Gracze Kotwy szczególne problemy mięli z Pawłem Pawłowskim, który przed zmianą stron zdobył 14 ze swoich 20 pkt. w meczu.

Trzecia kwarta to dalsza dominacja gospodarzy, którzy w pewnym momencie prowadzili już różnicą 41. pkt i chyba gdyby nie to, że szkoleniowiec miejscowych dał pograć wszystkim swoim podopiecznym to Kotwica przegrałaby wyżej niż 66 do 98.

Aktualna forma Kotwicy w dużej mierze zależy od dyspozycji dnia Grzegorza Arabasa. Ten doświadczony zawodnik Czarodziei z Wydm co prawda zgromadził na swoim koncie dwadzieścia jeden oczek i dziewięć 9 zbiórek to jednak już trzecie spotkanie z rzędu ma co raz większe problemy ze skutecznością. Za tydzień rzucający Kotwicy skończy 36. lat i trudy sezonu co raz bardziej dają mu się we znaki, dlatego też potrzebuje wsparcia od reszty drużyny bowiem sam meczów nie będzie wygrywał.

Blado na razie wypadł powrót w szeregi popularnej Kotwy Łukasza Wichniarza. Ten kolejny doświadczony zawodnik miał jeszcze większe problemy z celnością rzutów. Dwie udane próby z gry pozwoliły mu w ciągu prawie 24. minut gry na zgromadzenie na swoim koncie 7 pkt., dwóch zbiórek i trzech asyst.

Politechnika Gdańska - Kotwica 50 Kołobrzeg 98:66 (30:8;26:16;20:14;22:28)

Politechnika: P. Pawłowski 20 (6 zb.), K. Hanke 12, M. Nitsche 12, M. Chudy 9, J. Derkowski 9 (7 zb.), A. Brenk 8 (6 as.), P. Renkiel 8, P. Rduch 6, R. Milewski 5, M. Stawiak 5 (2 bloki), P. Krupa 4, M. Drewa 0

Kotwica 50: G. Arabas 21 (9 zb., 4x3, 6 strat), P. Żołnierczuk 13, Ł. Wichniarz 7, S. Zakrzewski 6 (4 straty, 2 bloki), A. Stachowiak 5, K. Urban 5, M. Djurić 4 (9 zb., 4 straty), K. Rduch 3, P. Lasota 2, S. Wizert 0, A. Małetko 0