Lider pojechał do Koszalina
autor: Adam PilarczykPrzynajmniej prawie 24h (do zakończenia pojedynku Turów Zgorzelec - Start Lublin) koszykarze AZS-u Koszalin będą liderem Polskiej Ligi Koszykówki (Tauron Basket Liga). Dziś (23.11) wieczorem w Toruniu Akademicy po niemal perfekcyjnej pierwszej połowie pewnie ograli miejscowe Twarde Pierniki (Polski Cukier) 96:89. Najskuteczniejszym graczem przyjezdnych tradycyjnie był Qyntel Woods, który na swoim koncie zgromadził 31. oczek.
Po pierwszych dwudziestu minutach gry, gdy koszalinianie prowadzili różnicą 18. punktów, wydawało się że Amerykanin poprawi indywidualne osiągnięcie w tym sezonie pod względem ilości zdobytych punktów. Skrzydłowy biało-niebieskich miał bowiem na swoim koncie 26 punktów, trafiając aż 9/10 rzutów z gry (w tym 3x3).
- Rekordy mnie nie interesują, liczy się tylko to, że odnieśliśmy zwycięstwo - powiedział po meczu reporterowi stacji Polsat Sport News Woods.

Po przerwie wysoko prowadzący goście, którzy w drugiej kwarcie mocno odskoczyli rywalowi, wyszli chyba za mocno rozluźnieni. Trafiać przestał Woods (jeden na dziewięć rzutów z gry w drugiej połowie) a także inni gracze przyjezdnych. Widząc to gospodarze poczuli nadzieje na odwrócenie losów spotkania. Udało im się nawet zbliżyć na pięć oczek do AZS-u (77:82). Jednak w decydujących o losach spotkania ostatnich pięciu minutach zabrakło im zimnej krwi a swoje doświadczenie i spryt pokazali cisi bohaterowie gości, tj. Artur Mielczarek i Dante Swanson, którzy nie tylko pewnie przymierzyli za trzy punkty, ale także mocno powalczyli o piłki 'stykowe'.
Zdarzenia te spowodowały, że Akademicy wytrącili Twardym Piernikom wszelkie argumenty, odnosząc siódme zwycięstwo w tym sezonie i potwierdzając, że są już jednym z kandydatów do medalu mimo, że dopiero za tydzień do składu wraca po kontuzji pleców Krzysztof Szubarga.

Kolejne świetne zawody oprócz wyżej wspomnianych Woods'a, Mielczarka i Swansona rozegrał Szymon Szewczyk. Urodzony w Szczecinie zawodnik zgromadził na swoim koncie 16 pkt i 6 zbiórek.

Twarde Pierniki Toruń - AZS Koszalin 89:96 (22:28;18:30;29:22;20:16)

Twarde Pierniki: Denison 26 (7 zb.), Comagic 14 (5 zb.), Zyskowski 13 (4 straty), Diggs 11, Corbett 9 (7 as.), Perka 5, Jarmakowicz 4, Jankowski 3, Sulima 3, Radwański 1, Nowakowski 0

AZS Koszalin: Woods 31 (3x3), Szewczyk 16 (6 zb., 4 straty), Swanson 12 (5 zb., 10 as., 4 straty), Mielczarek 12 (4x3), Vrbanc 9, Stelmach 8, Sherman 6, Dąbrowski 2, Austin 0, Pacocha 0
źródło: własne / Polsat Sports News