piłka nożna / Juniorzy
piłka nożna / Juniorzy -
Stal pokonana
autor: berni26Piłkarze Pogoni występujący w Wojewódzkiej Lidze Juniorów Młodszych pokonali na swoim boisku Stal Szczecin 5:3.

Bardzo długo w tym pojedynku wynik był bezbramkowy. W 27 minucie Waleński wyprowadził Pogoń na prowadzenie. Zespół z Bandurskiego po 10 minutach doprowadził do remisu, a Zawistowakiego pokonał Dochniak. Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę bramkę dla Portowców strzelił Kuśmierek.
Tuż po przerwie Stal wyrównała po trafieniu Mielnickiego. W 60 minucie podpieczni trenera Mateńki wyszli na prowadzenie za sprawą Tecława. 6 minut później zespół gości ponownie doprowadził do remisu, tym razem Zawistowski wyjmował piłkę z siatki po strzale Mielnickiego. W meczu derbowym padły jeszcze dwa gole dla Pogoni. Najpierw na prowadzenie wyprowadził ich Forczmański, a kropkę nad i postawił Kuśmierek. Pogoń pokonała Stal 5:2.

- Stal była bardzo cofnięta. Od początku mieliśmy zdecydowaną przewagę. Zdominowaliśmy rywali, a ci czekali tylko na kontry, które były zabójczo skuteczne. Z czterech aż trzy zakończyły się golami - powiedział Maciej Mateńko o niedzielnym spotkaniu.

1:0 - 27' - Szymon Waleński
1:1 - 37' - Wojciech Dochniak
2:1 - 38' - Gracjan Kuśmierek
2:2 - 45' - Bartłomiej Mielnicki
3:2 - 60' - Ernest Tecław
3:3 - 70' - Bartłomiej Mielnicki
4:3 - 74' - Jakub Forczmański
5:3 - 79' - Gracjan Kuśmierek

Pogoń: Zawistowski - Nagel, Ostrowski, Tarasewicz, Wątroba (50. Tecław) - Pach, Forczmański, Kraśnicki, Świątek, Kuśmierek - Waleński.