Na koniec rundy przegrana
Gwardia Koszalin przegrała 0:1 z Lechią II w Gdańsku w ostatnim spotkaniu rundy jesiennej III Ligi Bałtyckiej. Bramkę dla biało-zielonych zdobył Adam Buksa.

W spotkaniu w Trójmieście goście zagrali przez abiana Słowińskiego i Jakuba Zejglica. A do kadry Gwardzistów włączony został bramkarz z zespołu juniorów starszych - Adrian Włodyka. W pierwszej połowie częściej przy piłce byli miejscowi. Na samym początku mogli już objąć prowadzenie, ale na przeszkodzie stanęła poprzeczka bramki.
Przyjezdni starali się zdobyć prowadzenie ze stałych fragmentów. Po rzucie wolnym golkiper Lechii wybił piłkę na rzut różny. A po podaniu Kozawy Karbowiak za długo czekał na strzał i futbolówkę wybili mu defensorzy z Gdańska.

W 29 minucie były zawodnik Gwardii zagrał do Adama Buksy, a ten pokonał Fabiańskiego i Lechia II objęła prowadzenie.

Po kilku sekundach tuż obok słupka uderzał Łukasz Wiśniewski. Ta część rywalizacji zakończyła się kolejnymi dwoma szansami Adama Buksy, lecz tym razem młody napastnik Lechii nie zdołał trafić do siatki.

W drugiej połowie koszalinianie ruszyli do ataków, stwarzając sobie sytuacje do wyrównania. Dwa razy na bramkę gdańszczan uderzał Miętek. Stuprocentowej sytuacji nie wykorzystał Wiśniewski. Będąc sam na sam z Sobczakiem zamiast do siatki, to trafił w niego. Niestety ataki Gwardii nie były skuteczne, co było spowodowane brakiem wykończenia. Pod koniec meczu do głosu doszli gospodarze. Fabiańskiego starali się pokonać Hoffmann i Czychowski.

Ostatecznie podpieczni trenera Żakiety przegrali w Gdańsku 0:1. Rundę jesienną kończąc na 5 miejscu z 26 punktami. Pierwszy pojedynek na wiosnę już w marcu, a rywalem Gwardzistów będzie w Drawsku Pomorskim Drawa.

Gwardia: Fabiański - Sobiegraj (46’Więckowski), Wojciechowski, Stańczyk, Dondera - Wiśniewski (80’Bień), Shinmura, Szymański, Ginter, Karbowiak (46’Miętek) - Kozawa