koszykówka / ligi mężczyzn
koszykówka / ligi mężczyzn -
Wygrali, ale...
Spójnia Stargard Szczeciński odniosła 'planowe' zwycięstwo nad Zniczem Basket Pruszków, ale zwycięstwo rodziło się bólach, dosłownie i w przenośni. Losy spotkania ważyły się do ostatniej akcji, w której jeden na jeden zagrał Marcin Stokłosa, na całe szczęście skutecznie i biało-bordowi wygrali 72:68.
Kibiców gospodarzy może martwić fakt, że cały ciężar gry spadł na pierwszą piątkę oraz marny wkład w zwycięstwo rezerwowych, którzy zdobyli w sumie tylko pięć oczek. Można ich usprawiedliwić bowiem w minionym tygodniu z powodu choroby kilku graczy nie mogło trenować.
Po raz pierwszy od dłuższego czasu w kadrze meczowej Spójni pojawił się Jerzy Koszuta, jednak z usług wracającego po kontuzji kapitana w meczu z drużyną z Mazowsza nie skorzystał jeszcze trener Krutikow.

Spotkanie lepiej rozpoczęli goście, którzy po pięciu minutach gry prowadzili 10:5. Później jednak przede wszystkich za sprawą trzech akcji Pluty stargardzianie nie tylko wyrównali, ale wyszli na nieznaczne prowadzenie, które utrzymali do końca pierwszej kwarty.

Na przerwę biało-bordowi schodzili z przewagą sześciu oczek. Znowu pierwszoplanową rolę odegrał Pluta. Choć Znicz dwukrotnie doganiał miejscowych, to przede wszystkim dzięki akcjom 33. letniego zawodnika Spójnia wracała na prowadzenie.

Po zmianie stron grający na co dzień w hali przy ulicy Pierwszej Brygady koszykarze w pewnym momencie prowadzili nawet dziewięcioma punktami. Jednak goście nie dawali za wygraną i szybko zbliżali się do rywala. Tak było dwa razy, także i 26. sekund przed końcem, gdy Kaczmarzyk wykorzystując dwa z trzech rzutów wolnych doprowadził do stanu 70:68 dla Spójni.

Goście mięli więc szanse na korzystne rozstrzygnięcie, jednak pozwolili długo grać miejscowym i skuteczny w ostatniej akcji okazał się Stokłosa, który notabene do tego momentu trafił zaledwie dwa z dziewięciu rzutów z gry.

Spójnia Stargard Szcz. - Znicz Basket Pruszków 72:68 (17:14, 18:15, 18:17, 19:22)

Bigus 20 (16zb.), Pluta 19, Soczewski 12 (12 zb., 2 bloki), Żytko 10 (8 as., 5 strat), Stokłosa 6 (8 as.), P. Bodych 3, Mieczkowski 2, Ł. Bodych 0, Kasprzak 0, Wróblewski 0

Znicz: Kaczmarzyk 23 (6 zb.), Kowalewski 11 (5 zb.), Linowski 11 (6 zb.), Put 11, Czosnowski 4, Janik 4, Hybiak 2 (6 zb.), Tokarski 2, Jaśkiewicz 0