piłka nożna / IV liga
piłka nożna / IV liga -
Derby Północy dla Świtu
autor: AdaskoSkolwinianie po bardzo dobrym meczu - w szczególności w drugiej połowie - pokonali rywala w Derbach Północy 3:1.

Sobotni mecz od prowadzenia rozpoczęli jednak goście, po bramce w 17 minucie Adama Ładziaka z rzutu wolnego i można powiedzieć, że w tej części gry mecz był wyrównany, ze wskazaniem na Hutnik, który umiejętnie zagęszczał środek boiska i grał wysokim presingiem.
W przerwie meczu trener Krzysztof Jardzewski dokonał od razu trzech zmian. W miejsce Jóźwiaka, Garleja i Jankowiaka pojawili się Mateusz Gejdyk, Celmer i Białek. Jak się okazało dało to jakość w grze Dumy Skolwina i zaowocowało pewną wygraną w najważniejszym dla nas meczu w rundzie.

Świtowcy zaostrzyli grę. Co chwilę dochodziło do groźnych sytuacji pod bramką gości, którzy zwyczajnie opadli z sił. Dwukrotnie doszło też do przepychanek w środkowej części boiska, ale sędzia główny zawodów Pan Tomasz Czyżak, bardzo dobrze prowadzący zawody, radził sobie bezbłędnie w spornych sytuacjach.
Świtowcy wszystkie bramki zdobyli po akcjach lewą stroną Hutników. Obrońca gości był niemiłosiernie ogrywany przez Grzegorza Celmera, który w trakcie zawodów zaliczył dwie asysty i strzelił dodatkowo sam bramkę. Liderem w środkowej linii był Grzegorz Szczepanik i Mateusz Gejdyk, a dodatkowo dwie kolejne bramki strzelił Marcin Krystek, który zdobył swoją 12 i 13 bramkę w IV lidze oraz niesposób nie docenić formy Artura Dąbrowskiego, pewnie broniącego w całym spotkaniu.
Kolejne derby, wygrane przez Świt, przeszły do historii, z czego wszyscy się ogromnie cieszymy.