Rozstrzelali przeciwnika
autor: Robert MachowiczPrzed meczem Siarki Jezioro z AZS Koszalin pisaliśmy, że Akademicy przyjechali do Tarnobrzega po piątą wygraną. My i inni koszykarscy eksperci nie pomyliliśmy się. Podopieczni Igora Milicia bardzo łatwo rozstrzelali przeciwnika 118:83 a szkoleniowiec gości mógł sprawdzić inne warianty gry, dał odpocząć Piotrowi Dąbrowskiemu, Garrickowi Shermanowi. Mniej minut niż zwykle rozegrali Dante Swanson i Goran Vrbanc (ten ostatni tylko 37 sek. z powodu groźnie wyglądającego zderzenia). Swoją szansę wykorzystał m.in Łukasz Pacocha (na zdj.), który był najskuteczniejszym biało-niebieskim graczem zdobywając 24 pkt.
Gospodarze, tylko trzy minuty mogli mieć nadzieje na to, że ich starcie z AZS-em nie zakończą się pogromem. Koszalinianie bowiem dominowali od samego początku zarówno w obronie jak i w ataku. Zawodnicy trenera Igora Milicicia grali zespołowo i cierpliwie szukali najlepszych pozycji do rzutu. Już po pięciu minutach goście prowadzili różnicą dziesięciu punktów, a kilka chwil później, Akademicy podwoili swoją przewagę.
Koszalinianie świetnie pomagali sobie w obronie. Tego samego nie można powiedzieć o gospodarzach, którzy nie radzili sobie ze zbilansowanym atakiem Akademików.

Już po pierwszej kwarcie zanosiło się na rekordowe i przekonujące zwycięstwo koszykarzy trenera Milicicia, ponieważ już po piętnastu minutach spotkania, koszalinianie zdobyli swój pięćdziesiąty punkt w meczu. Cała drużyna grała świetnie, ale na szczególne wyróżnienie zasługuje Szymon Szewczyk, który dawał się we znaki tarnobrzeskim podkoszowym i zbierał większość piłek na atakowanej tablicy.
Koszykarze AZS dominowali w każdym aspekcie gry. Najlepsze spotkanie w barwach Łukasz Pacocha (24 pkt), który z dużą swobodą kontrolował tempo i kreował pozycje rzutowe swoim kolegom z zespołu.

W trakcie meczu Garrick Sherman zderzył się z Kacprem Młynarskim. Zawodnik AZS-u nie podnosił się z parkietu, stracił na chwilę przytomność, udzielono mu pomocy lekarskiej i został odwieziony karetką do tarnobrzeskiego szpitala na wstępne badania. Sztab szkoleniowy AZS-u jednak uspokaja, że nie wykazały one nic poważnego.

Siarka Jezioro Tarnobrzeg - AZS Koszalin 83:119 (16:37;29:25;19:31;19:25)

Siarka Jezioro: Miller 21 (9 as.), Kozłow 19, Młynarski 17 (8 zb., 3x3), Johnson 11, Wysocki 6, Williams 6, Patoka 3 (5 zb.), Morawiec 0

AZS Koszalin: Pacocha 24 (4 as., 4 straty), Szewczyk 22 (13 zb.), Woods 20 (10 zb., 4 as.), Vrbanc 15 (3x3), Austin 14, Stelmach 11 (5 zb., 4 as.), Swanson 7, Mielczarek 5 (4 as.), Sherman 0, Rybicki 0
źródło: AZS Koszalin / własne