Rezerwy Arki przerwały passę Gwardii
autor: R. Machowicz W niedzielne popołudnie przerwana została passa Gwardii Koszalin. Górą rozegranym dzisiaj spotkaniu była Arka II Gdynia. Arkowcy wygrali 3:1.

W zespole z Trójmiasta wystąpili zawodnicy będący w kadrze pierwszoligowca, tacy jak Paweł Abbott, Aleksander Jagiełło czy Hiszpan Antonio Calderon. Od początku niedzielnej konfrontacji gdynianie dominowali. Po pierwszym kwadransie powinno być 1:0 dla gości. Na szczęście po strzale Koziary piłka trafiła w poprzeczkę. W 41 minucie Gwardziści prowadzili 1:0, Kędorę pokonał strzałem samobójczym Damian Mosiejko.
Po przerwie goście zaczęli odrabiać straty. Do remisu doprowadził Damian Mosiejko, który w pierwszej połowie zapewnił prowadzenie gospodarzom. Wiele krwi defensywie z Koszalina napsuł Aleksander Jagiełło, wychowanek Legii Warszawa. W 77 minucie było 2:1 dla Arki II. Maciej Wardziński strzelił bardzo mocno na bramkę Fabiańskiego i futbolówka zatrzymała się w siatce. W 88 minucie wspomniany Jagiełło pokonał golkipera zespołu grającego przy Fałata i było 3:1 dla gdynian. Ostatecznie wygrał zespół z Trójmiasta. A licznik wygranych Gwardii zatrzymał się na sześciu zwycięstwach z rzędu.

1:0 - 41' Mosiejko (sam.)
1:1 - 56' Mosiejko
1:2 - 76' Wardziński
1:3 - 86' Jagiełło

Gwardia Koszalin: Fabiański - Stańczyk, Wojciechowski, Dondera, Sobiegraj (46' Więckowski), Shimmura, Kozawa (70' Wiśniewski), Szymański (67' Słowiński), Karbowiak (60' Miętek), Sidor, Zejglic

Arka II Gdynia: Kędora - Stolc, Wojcinowicz, Marcjanik, Calderon, Brzuzy, Gałecki, Mosiejko, Abbott, Koziara (73' Kogula), Jagiełło

żółte kartki: Słowiński (Gwardia)/ Koziara (Arka II)