piłka nożna / Juniorzy
piłka nożna / Juniorzy -
Pogoń ogrywa Bałtyk
autor: Biuro Prasowe Pogoni SzczecinPogoń Szczecin pokonała Bałtyk Koszalin 3:0 w meczu Centralnej Ligi Juniorów. Bramki dla szczecinian zdobyli Michał Stańczyk, Patryk Paczuk (na zdjęciu) i Tomasz Borucki.

W spotkaniu tym Portowcy grali bez zawieszonych kartki Kowalczyka, Czaplińskiego, Chouwera i Marczuka. Koszalinianie zaatakowali pierwsi, piłka zatrzepotała w bramce Hengera, ale arbiter dopatrzył się pozycji spalonej. Pogoń prowadziła już w 27 minucie, gdy golkipera Bałtyku pokonał Michał Stańczyk. Po 45 minutach 1:0 prowadzili gospodarze.
Druga odsłona czwartkowego pojedynku do pewnego momentu była nudna. Brakowało akcji, po których padłyby gole. Szansę na podwyższenie wyniku miał Kuzko. Jego strzał obronił bramkarz z Koszalina. Pod koniec dzisiejszego pojedynku spotkanie ożywiło się. Goście mogli doprowadzić do remisu, futbolówka minęła na szczęście słupek. W 88 minucie Patryk Paczuk dobił strzał Kurczaka i było 2:0. Dwie minuty później zespół Pawła Crettiego przypieczętował wygraną, gola na 3:0 zdobył Tomasz Borucki, który zmienił minutę wcześniej Gieca.

W następnej kolejce Centralnej Ligi Juniorów Pogoń Szczecin uda się na Śląsk do Chorzowa, gdzie zmierzy się z Ruchem.

1:0 - Michał Stańczyk 26'
2:0 - Patryk Paczuk 88'
3:0 - Tomasz Borucki 90'

Pogoń: Henger - Czapliński M., Stańczyk, Kuzko, Kuliga (77. Klimko) - Giec (89. Borucki), Kurczak, Zieliński, Maćkowski (84. Tumin), Peda (67. Bartosik) - Paczuk
źródło: pogonszczecin.pl/własne