piłka nożna / Kobiety
piłka nożna / Kobiety -
Victoria gromi
autor: waldemar kosowskiTrwa dobra pasa sianowskiej Victorii S.P. 2, która w czwartej kolejce rundy jesiennej sezonu 2014/2015, grając na wyjeździe rozgromiła GSS Grodzisk Wlkp. w stosunku 10:1. Pierwszą bramkę już w 8 minucie z rzutu karnego, podyktowanego za faul na Grzelak strzeliła Izabela Pawłowska. W 15 minucie na 2:0 podwyższyła Malwina Grzelak a jej strzał przewrotką nadawał się do Ligi Mistrzów. W 34 minucie ponownie dała o sobie znać Izabela Pawłowska, która pięknym strzałem z 35 metrów podwyższyła wynik na 3:0. Przewaga Victorii S.P. 2 była w pewnym momencie tak olbrzymia, że sianowianki około 36 minuty egzekwowały 6 rzutów rożnych jeden za drugim.
W 48 minucie po strzale Malwiny Grzelak zespół z Sianowa prowadził już 4:0. Dwie minuty później strzałem z 14 metrów na 5:0 podwyższyła Weronika Malinowska. W 58 minucie znów pokazała się Grzelak i 6:0. W 73 minucie po raz czwarty Grzelak i sianowianki prowadziły już 7:0. Kiedy strzelać skończyła Malwina, za strzelanie bramek wzięły się inne zawodniczki z Sianowa. Najpierw na 8:0 w 75 minucie podwyższyła Dorota Kornacka a następnie minutę później w 76 minucie strzałem z 30 metrów popisała się Izabela Pawłowska i sianowianki prowadziły 9:0. W 83 minucie swoją wspaniałą grę (6 asyst) podsumowała Joanna Świąder, strzelając 10 bramkę. W 84 minucie grodziszczanki strzeliły honorowego gola na 10:1 a jego autorką była Sylwia Chwirod. Po meczu trener Krystia Mural podsumowując spotkanie pochwalił wszystkie zawodniczki, ale wyróżnił specjalnie Joannę Świąder, która strzeliła 1 bramkę i zanotowała aż 6 asyst, Malwinę Grzelak za 4 bramki i Izabelę Pawłowską za 3 bramki. Grodziszczanki dzielnie walczyły, sprawiały sporo kłopotów sianowskiej defensywie, ale niestety trafiły na bardzo dobrze dysponowane sianowianki i przegrały dwucyfrówką.
Następny mecz piłkarki Victorii S.P. 2 rozegrają w sobotę 27 września o godz. 15.30 z rezerwami ekstraligowego Stilonu Gorzów Wlkp.