inne / inne sporty
inne / inne sporty -
Kolekcjoner złota w Szczecinie
autor: start.szczecin.plWygrał już Igrzyska Paraolimpijskie w Londynie, jest mistrzem Europy i ostatnio wywalczył tytuł mistrza świata. Patryk Chojnowski ma też swój plan, zamierza rywalizować na Igrzyskach z zawodnikami pełnosprawnymi. Z klubu w Ostródzie przeniósł się do Startu Szczecin.
O Patryku Chojnowskim krąży opinia, że 'rękę ma do tenisa lepszą niż Andrzej Grubba'. Patryk komentuje to krótko 'czy ja wiem? słówka lecą, mi piłka też leci coraz lepiej'. Nowy zawodnik Startu Szczecin został w Pekinie Mistrzem Świata w tenisie stołowym. W finale po wyjątkowo zaciętym pojedynku pokonał 3:2 (7:11, 11:6, 9:11, 11:2, 11:9) gospodarza mistrzostw Ge Yanga. O finale też miał ochotę powiedzieć kilka słów: 'z roku na rok gramy lepiej, idziemy do przodu, doganiamy, czasami przeganiamy graczy z Azji, wygrać z Chińczykiem u nich oznacza jedno, ich to boli'. W Pekinie złoty medal zdobyła też bardzo znana tenisistka stołowa Natalia Partyka.
autor: start.szczecin.plPatryk Chojnowski ma 24 lata. Chce reprezentować Start Szczecin, bo 'w tym klubie są o wiele lepsze warunki, wszystkie warunki, również finansowe niż w innych. Co trzeba też podkreślić, w Starcie Szczecin jest możliwość sportowego rozwoju'.

Gdy obserwuje się znakomitą karierę Patryka Chojnowskiego można dowiedzieć się o zaskakujących informacjach. Patryk w tym roku zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski wśród tenisistów pełnosprawnych, wygrał pojedynki m.in. z Koreańczykiem, który jest wicemistrzem Olimpijskim, pokonał też Lucjana Błaszczyka - wieloletnią gwiazdę polskiego tenisa stołowego.
źródło: start.szczecin.pl