piłka nożna / Kobiety
piłka nożna / Kobiety -
Sianowianki gromią
autor: jedrzej bieleckiW trzeciej kolejce rozgrywek II ligi kobiet piłkarki sianowskiej Victorii S.P. 2 rozgromiły zespół Tucholanki Tuchola aż 11:0. Zaczęło się bardzo burzowo i skończyło się kanonadą. Po dwóch minutach sędzia prowadzący mecz musiał go przerwać ze względu na szalejący deszcz i grzmoty z nieba. Po kilkudziesięciu minutach burza ucichła i mecz rozpoczął się ponownie. Piłkarki Victorii S.P. 2 tym razem dobrze ustawiły swoje armaty i rozpoczęły kanonadę. W 12 minucie po rzucie rożnym celnie głową strzela Dorota Kornacka i sianowianki prowadzą 1:0. W 25 minucie na 2:0 podwyższa po indywidualnej akcji Malwina Grzelak. W 33 minucie Paulina Trzeciak dobija strzał Doroty Kornackiej i jest 3:0. W 44 minucie pada najpiękniejsza bramka meczu a może i sezonu. Izabela Pawłowska z 16 metrów oddaje strzał życia i sianowianki prowadzą do przerwy 4:0.
W opinii trenerów Jędrzeja Bieleckiego i Krystiana Murala strzał marzenie stadiony Świata. W 50 minucie po podaniu Świąder pięknym strzałem popisuje się Dorota Kornacka i 5:0. W 55 minucie sianowianki prowadzą już 6:0. To była popisowa akcja meczu. Dorota Kornacka wspaniale wrzuciła piłkę Malwinie Grzelak i ta z bliska pakuje do bramki. W 66 minucie piękna asysta debiutującej w II lidze Klaudii Rogowicz i niezawodna Malwina Grzelak uderza nie do obrony. W 72 minucie po faulu rzut karny pewnie wykonuje Joanna Świąder i sianowianki prowadzą już 8:0. Dwie minuty później w 74 minucie kapitalna akcja lewą stroną Klaudii Saganowskiej i 9:0. To jeszcze nie koniec. Debiutantka Klaudia Rogowicz w 86 minucie doprowadza do dwu cyfrówki 10:0. Minutę później w 87 minucie po dośrodkowaniu Joanny Świąder na 11:0 podwyższa po raz drugi Klaudia Saganowska.

Trenerzy Jędrzej Bielecki i Krystian Mural podsumowując spotkanie pochwalili swoje podopieczne. Stwierdzili, że było to emocjonujące spotkanie i powiedzieli, że to nie Tucholanka była słaba tylko sianowianki grały bardzo dobrze i tym razem były skuteczne. Piłkarki Tucholanki tylko dwa razy w całym meczu groźnie strzelały, ale natrafiły na dobrze dysponowane sianowskie bramkarki. Na szczególne wyróżnienie zasłużyła przede wszystkim Dorota Kornacka. Zresztą wszystkie piłkarki w tak trudnych warunkach zagrały bardzo dobry mecz i zasłużyły na uznanie.
Następny mecz sianowianki zagrają 21 września o godz. 15.00 na wyjeździe z GSS Grodzisk Wlkp.