piłka nożna / A klasa
piłka nożna / A klasa -
Sokół kolejny raz wygrywa
autor: Blacha24Istny pogrom zaserwowali zawodnicy Sokoła Suliszewo drużynie Santosu Kłębowiec w meczu 3. kolejki 4. grupy A-klasy KOZPN, w którym Sokół wygrał, aż 11:1.

Sokół nie kazał długo czekać zgromadzonym kibicom na pierwszego gola, bo już w 4 minucie najlepszy strzelec zespołu w tym sezonie - Mateusz Zwindowski wyprowadził nas na prowadzenie po dokładnym podaniu Marcina Jakubowskiego. Niestety trzy minuty później wydawałoby się, że z niegroźnego rzutu wolnego z okolic 35 metra, tracimy bramkę i mamy remis - jednak to było wszystko co mogli zrobić tego dnia goście.
Sokół wyprowadzał atak za atakiem, a goście odpowiadali dalekimi wykopami piłki z nadzieją na korzystną sytuację. W jednym z kontrataków Santosa nieprzepisowo zatrzymany został jeden z gości, a Dawid Dudzik ujrzał żółty kartonik. W 27. minucie na prowadzenie zespół z Suliszewa wyprowadził Mateusz Terefeńko po podaniu Dawida Dudzika, cztery minuty role się odwróciły i trzecią bramkę zdobył Dawid po podaniu Mateusza. W międzyczasie żółta kartką ukarany został Maciej Jakubowski.Przed
przerwą prowadzenie podwyższył jeszcze Przemysław Szmagaj, który najlepiej odnalazł się w zamieszaniu w polu karnym - do przerwy 4:1. W przerwie w miejsce Macieja Jakubowskiego na boisku pojawił się Marcin Hawrasz. Przewaga na boisku była coraz wyraźniejsza i każdy wiedział, że kolejne bramki są kwestią czasu i tak w 60. minucie kolejnego golazdobył Mateusz Zwindowski po podaniu od Wojciecha Puszczaka, który chwilę później opuścił boisko, a w jego miejsce na placu gry pojawił
się Damian Zbożnik. Trzy minuty później bramkarz znów zmuszony był wyjmować piłkę z siatki - drugiego gola zdobył Mateusz Terefeńko po wybiciu piłki przez Mateusza Dolaka. W 68. minucie prowadzenie podwyższył Marcin Jakubowski wykorzystując podanie Mateusza Terefeńko. Dwie minuty później swojego trzeciego hat-tricka w trzecim kolejnym meczu ligowym skompletował 'Zwinda', który w 75. minucie spotkania dołożył jeszcze jedną bramkę po dalekim wrzucie z autu Łukasza Hofmana.
Dziesiąta bramka dla Sokoła tego dnia była autorstwa Mateusza Terefeńko, który wykorzystał dobrą piłkę od Łukasza Hofmana. Strzelanie tego dnia zakończył Marcin Jakubowski, który umieścił piłkę w siatce po podaniu Mateusza Zwindowksiego ustalając wynik spotkania na 11:1. Santos wyraźnie nie był w stanie tego dnia nawiązać
równorzędnej walki z grającym o klasę lepiej Sokołem Suliszewo.

Sokół Suliszewo 11:1 (4:1) Santos Kłębowiec
4' Mateusz Zwindowski
27' Mateusz Terefeńko
31' Dawid Dudzik
43' Przemysław Szmagaj
60' Mateusz Zwindowski
63' Mateusz Terefeńko
68' Marcin Jakubowski
70' Mateusz Zwindowski
75' Mateusz Zwindowski
85' Mateusz Terefeńko
89' Marcin Jakubowski

Sokół Suliszewo wystąpił w składzie:
Łukasz Kot - Mateusz Dolak, Przemysław Szmagaj, Piotr Pawlak, Łukasz
Hofman - Maciej Jakubowski (45' Marcin Hawrasz), Marcin Jakubowski,
Wojciech Puszczak (C) (60' Damian Zbożnik), Dawid Dudzik, Mateusz
Zwindowski - Mateusz Terefeńko.

Wspaniała seria Sokoła Suliszewo trwa nadal, serdecznie dziękujemy przybyłym kibicom za wsparcie i słyszalny doping ! Jednak już za tydzień czeka nas o wiele bardziej wymagający przeciwnik jakim jest zespół Gromu Giżyno, z którym jeszcze nigdy nie wygraliśmy.
źródło: sokolsuliszewo.futbolowo.pl