inne / kolarstwo
inne / kolarstwo -
Złoty Wilk
autor: wilkJuż wcześniej informowaliśmy o brązowym medalu Arkadiusza Skrzypińskiego podczas mistrzostw świata UCi. Jak się okazuje to nie jedyny krążek naszych reprezentantów. Złoty medal zdobył Rafał Wilk.
Było słońce, nawet 36 stopni ciepła, duża wilgotność i walka do ostatnich milimetrów. Zakończyły się kolarskie mistrzostwa świata UCI w amerykańskim Greenville. W Karolinie Południowej rywalizowało 296 niepełnosprawnych zawodników z niemal całego świata. Rafał Wilk (Start Szczecin) bronił dwóch złotych medali MŚ i dwóch tęczowych koszulek z kanadyjskiego Baie-Comeau, obronił jeden medal i jedną koszulkę. Zawodnik Startu Szczecin był bezkonkurencyjny w jeździe indywidualnej na czas. Trasę nieco ponad 16 kilometrów Bieszczadzki Anioł pokonał w 25:16.47, drugi był Francuz Joel Jeannot - 25.40.85, trzeci Austriak Thomas Fruehwirth - 25:52.48. Krystian Giera ze Startu Szczecin zajął dziewiąte miejsce.
W wyścigu ze startu wspólnego (61,2 kilometry) przez większość trasy liczyło się 7 zawodników: 2 Polaków, 2 Francuzów, 2 Niemców i Australijczyk. Trener reprezentacji Polski Tomasz Bartosik liczył na medale Rafała Wilka i oczywiście Arkadiusza Skrzypińskiego (Start Szczecin). Na finiszu walczyło czterech zawodników. A. Skrzypiński po zaciętej końcówce wywalczył brąz. Arek ma już komplet medali z MŚ. W 2010 był mistrzem, w 2011 wicemistrzem świata. Pecha w tym sezonie skomentował krótko: 'czasem w kościach czuję, że musi być dobrze i udało się na MŚ'. Pierwszy był Joel Jeannot z Francji, drugi Vico Merklein z Niemiec. Pierwsza trójka miała ten sam czas - 01:38.08. Czwarty Rafał Wilk - 01:38.10, na początku wyścigu samodzielnie uciekał, ale tym razem niesamowity żart zrobił mu ..... rower: 'byłem w samotnej ucieczce, ale wygrała siła wyższa, odkręcił mi się pedał i mnie dogonili, cóż chyba tak miało być'. Krystian Giera był trzynasty.

Wśród pań wspaniałe zawody miała Renata Kałuża, która przez moment kilka lat temu była kolarką Startu Szczecin. Aktualnie zawodniczka Startu Bielsko-Biała zdobyła 2 medale: złoty w wyścigu ze startu wspólnego i brązowy w jeździe indywidualnej na czas. W walce o złoto do ostatnich sekund rywalizowała z Amerykanką - Karen Brelsford Dan. Linię mety minęły w tym samym czasie, ale minimalnie lepsza była Polka.

Mistrzostwa Świata 2015 niepełnosprawnych zostaną rozegrane pod koniec sierpnia w Szwajcarii.
źródło: start.szczecin.pl