piłka nożna / Kobiety
piłka nożna / Kobiety -
Nadal bez punktów
autor: C80Za nami czwarta kolejka Ekstraligi pań a piłkarki Olimpii Szczecin nadal nie zdobyły żadnych punktów. Szczeciński beniaminek przegrał w stolicy Dolnośląskiego 1:3 a jego sytuacja w tabeli nie wygląda obiecująco. Olimpia to zespół, który stracił najwięcej bramek. Dla wrocławianek trafiała Marta Cichosz oraz Aleksandra Jaworek. Annę Bocian z rzutu karnego pokonała grająca trener Natalia Niewolna.

Od samego początku spotkania przewaga zarysowała się po stronie wrocławskiego AZS. Piłkarki Damiana Rynio częściej gościły pod bramką rywalek, a szczególnie aktywną postacią była Dominika Grabowska, która już w piątej minucie mogła pokonać Watychowicz. kilka minut później ta sama zawodniczka wywalczyła rzut wolny, osiemnaście metrów od bramki gości. Strzał Wróblewskiej pewnie jednak złapała szczecińska golkiperka. W 17 minucie dobre zachowanie Watychowicz, która sparowała strzał na poprzeczkę uchronił Olimpie od straty bramki.
Miejscowe objęły prowadzenie w 25 minucie. Do dośrodkowania z rzutu rożnego najwyżej wyskoczyła Marta Cichosz, ale jej strzał głową odbił się od poprzeczki, dobitka jednak była jednak już dużo celniejsza. Od tego momentu wrocławskiej drużynie grało się łatwiej, ale nie ustrzegła się ona poważnego błędu. Nieporozumienie w obronie wykorzystała Kornelia Okoniewska, która dopadła do bezpańskiej piłki i popędziła w pole karne, gdzie dograła do Natalii Niewolnej, ale jej strzał trafił... w poprzeczkę. Chwilę później było już 2:0. Po raz kolejny bardzo dobrze zachowała się Cichosz, która dostrzegła niepilnowaną przed polem karnym Aleksandrę Jaworek i ta podwyższyła wynik.

Po przerwie obraz gry się nie zmienił. Nadal przeważała drużyna gospodyń i już po kilkunastu sekundach mogło być 3:0, gdyby lepiej przymierzyła Grabowska. Bramka numer trzy padła po godzinie gry, drugi raz na listę strzelczyń w tym spotkaniu wpisała się Cichosz. Po tym trafieniu wrocławianki się nieco rozluźniły i w 82 minucie zanotowały honorowe trafienie. Martyna Lewandowska, która pojawiła się na boisku pięć minut wcześniej zbyt ostro interweniowała w polu karnym i sędzia Pawlak słusznie wskazała na jedenasty metr od bramki. Do piłki podeszła Niewolna i ustaliła wynik meczu.

AZS WROCŁAW - OLIMPIA SZCZECIN 3:1 (2:0)

Bramki: 1:0 Cichosz (25), 2:0 Jaworek (40), 3:0 Cichosz (59), 3:1 Niewolna (82-karny).

Żółte kartki: Michalczyk, Wróblewska, Grabowska, Lewandowska (AZS) oraz Preś (Olimpia).
Sędziowała: Karolina Pawlak (Rawicz).

AZS: Bocian - Dereń, Gradecka, Michalczyk, Zalwowska, Wijata, Wróblewska (77 Lewandowska), Grabowska, Jaworek (86 Lewalska), Gonzalez (46 Turkiewicz), Cichosz.

OLIMPIA: Watychowicz - Preś, Kędzierska, Szwed, Niewolna (89 Kita), Lachman (88 Semczyszyn), Janik, Cieśla (46 Piekarek), Michalska, Okoniewska (75 Kurlapska), Trzcińska (76 Tarnowska).