piłka nożna / II liga
piłka nożna / II liga -
Okazała wygrana w Limanowie
autor: UltrasGryfinoKotwica Kołobrzeg pokonała w Małopolsce Limanovię 5:1 i zapisała na swoim koncie kolejne trzy punkty.

Niedzielny pojedynek lepiej zaczęli gospodarze, którzy w 3 minucie objęli prowadzenie. Bramkę dla Limanovii zdobył znany na zachodniopomorskich boiskach Maciej Mysiak. Podopieczni trenera Roberta Kasperczyka mogli podwyższyć prowadzenie jednak strzały Marcina ChmiestaArkadiusza Serafina ominęły bramkę Mateusza Miki.
Goście powoli zaczęli dochodzić do głosu i zdobywać bramki. Najpierw w 36 minucie do remisu doprowadził Tomasz Rydzak, a na prowadzenie Kotwicę po kolejnych dwóch minutach wyprowadził Konrad Mularczyk .

W drugiej połowie bardzo szybko padł kolejny gol. Arbiter wskazał na rzut karny po zagraniu ręką Macieja Mysiaka. Jedenastkę skutecznie egzekwował Jakub Poznański . Trener miejscowych przeprowadził zmiany, ale te za dużo nie pomogły. Zespół trenera Bańkosza po 6 minutach zdobył kolejnego gola. Bartosz Soczyński wykorzystał dośrodkowane Patryka Pietasa, a Waldemar Sotnicki czwarty raz wyciągał futbolówkę z siatki. W 77 minucie kołobrzeżanie postawili 'kropkę nad i' a skuteczne trafienie na swoim koncie zapisał Patryk Skórecki. Rezultat meczu do końca nie zmienił się i piłkarze Kotwicy Kołobrzeg pokonali Limanovię Limanowo na wyjeździe 5:1. Dzięki wygranej zespół znad morza wydostał się z 15 miejsca i zajmuje teraz 12 z ośmioma oczkami. W kolejnym pojedynku biało-niebiescy przy Śliwińskiego zmierzą się z Rakowem Częstochowa. Początek spotkania 6 września o 18:00.

1:0 - Maciej Mysiak 3'
1:1 - Tomasz Rydzak 36'
1:2 - Konrad Mularczyk 38'
1:3 - Jakub Poznański 51' (k)
1:4 - Bartosz Soczyński 57'
1:5 - Patryk Skórecki 77'

Limanovia: Waldemar Sotnicki - Michał Gryźlak, Maciej Mysiak, Radosław Kulewicz, Mateusz Niechciał (71 Rafał Komorek) - Józef Piwowarczyk (79 Damian Majcher), Mateusz Wilk, Łukasz Pietras, Dariusz Zawadzki (58 Artur Skiba), Arkadiusz Serafin (54 Rafał Waksmundzki) - Marcin Chmiest

Kotwica: Mateusz Mika - Bartosz Soczyński, Jakub Poznański, Daniel Kokosiński, Patryk Pietras - Tomasz Rydzak, Konrad Mularczyk, Patryk Skórecki (83 Krzysztof Bułka), Maciej Ropiejko (82 Krzysztof Biegański), Tomasz Bejuk (84 Mateusz Świechowski) - Tomasz Pikuła (88 Kacper Rak)