inne / boks
inne / boks -
Złota Elżbieta Wójcik
autor: róża karlinoElżbieta Wójcik (75 kg) z KSW Róża Karlino zdobyła złoty medal podczas Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich, w chińskim Nanjing.
Nasza bokserka w drodze do finału pokonała Francuzkę Davina Michel 3-0, Australijkę Caitlin Parker 2-0, a w finale Chen Nien-Chin z Tajwanu. Chociaż w tym pojedynku przebieg rywalizacji nie był już tak jednostronny. Sędziowie punktowali 2:1 na korzyść Wójcik.
Zaledwie 18-letnia Elżbieta Wójcik (75 kg) z KSW Róża Karlino zasługuję na miano - jak czytamy na polskiboks.pl - najbardziej utytułowanej zawodniczki w historii polskiego boksu młodzieżowego. Nie było bowiem dotąd w liczących ponad 90 lat dziejach rodzimego pięściarstwa młodej zawodniczki i zawodnika, który wywalczyłby tyle medali turniejów mistrzowskich co Ela. Po prostu wygrała wszystko, co było do wygrania w boksie młodzieżowym. Teraz czas na kolejny krok, czyli sukcesy w gronie seniorek.
źródło: polskiboks.pl / własne