inne / inne sporty
inne / inne sporty -
Maksymilian Sałuda wicemistrzem Polski

Maksymilian SałudaBinowo Park zajął drugie miejsce w odbywających się na polu golfowym Toya Golf & Country Club Wrocław Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Amatorów - Mężczyzn. Pierwsze miejsce zajął Czech - Stanisław Matus, natomiast na najniższym stopniu podium uplasował się James Jankowski.
Zawodnik z czeskiego klubu Prosper Golf Club Celadna nie miał sobie równych i w ostatniej rundzie zawodów udowodnił, że to właśnie jemu bezapelacyjnie należy się tytuł Międzynarodowego Mistrza Polski Amatorów. W finale po raz trzeci rundę zakończył wynikiem poniżej Par – tym razem zagrał 71 uderzeń (3 birdie, 2 bogey’e), zamykając turniej rezultatem 209 uderzeń, siedem poniżej Par! Także z ujemnym bilansem (jedno uderzenie poniżej Par) Mistrzostwa zakończył członek Kadry Narodowej Mężczyzn – Maksymilian Sałuda. Choć w finale pole Toya pokonał 74 uderzeniami, to i tak wystarczyło mu to by utrzymać drugą pozycję. Siedem „bogdanów” (polski, nieoficjalny odpowiednik bogey’a), pięć birdie i sześć Par dało mu wynik rundy +2 i 214 uderzeń w całym turnieju.

Najbardziej zacięta walka toczyła się o trzeci stopień na podium – na tytuł II Wicemistrza szansę miało przynajmniej sześciu zawodników, różnice ich wyników po dwóch rundach były minimalne. Ostatecznie rywalizację wygrał Anglik z polskimi korzeniami, James Jankowski. W finale był drugim i ostatnim zawodnikiem, który zakończył rundę z wynikiem poniżej Par - uzyskał identyczny wynik jak Stanislav Matus (71). Ten rezultat oraz gorsze wyniki Mateusza Jędrzejczyka oraz (obaj zagrali 76 uderzeń) dały mu awans z czwartego na miejsce trzecie. Ostatecznie trzy rundy Mistrzostw zakończył 218 uderzeniami (+2).

Najmniej satysfakcjonujące miejsce (dotyczy to wszystkich sportowców), to zaraz za podium przypadło Mateuszowi Jędrzejczykowi, który przyjechał na Mistrzostwa z wielkimi nadziejami i presją oczekiwań. Być może to właśnie one były dla niego największą przeszkodą w osiągnięciu odpowiednio niskich wyników. Rundę finałową zagrał najgorzej ze wszystkich trzech – 76 uderzeń (+4) dało mu w efekcie rezultat 222 i czwarte miejsce w całym turnieju. Tyle samo w finale (to była też jego najgorsza runda) zagrał Wiliam Carey (Mistrz Polski Amatorów 2005) i znalazł się na miejscu piątym, z jednym uderzeniem straty do Mateusza.
źródło: PZgolf.pl