inne / żeglarstwo
inne / żeglarstwo -
Regaty o Puchar Poloneza zakończone
autor: tasiaW dniach 11-16 sierpnia odbyły się historyczne regaty Baltic Single & Double Handed Polonez Cup Race. Na wodach Bałtyku o zwycięstwo walczyli samotni żeglarze i załogi dwuosobowe.

Zmagania są kontynuacją Bałtyckich Regat Samotnych Żeglarzy o Puchar Poloneza. Uczestnicy po raz kolejny pokonali trasę Świnoujście - Christianso - Świnoujście bez zawijania do portu. Jednorazowo mieli więc do pokonania około 200 mil morskich. W zawodach wystartowało ponad stu żeglarzy, którzy na 85 jednostkach walczyli o zwycięstwo w regatach.
Tegoroczne zmagania odbywały się pod hasłem: Baltic Polonez Cup Race - All Generation Sailors Race. Ambasadorami tegorocznego wyścigu byli Krzysztof Baranowski, Zbigniew Gutkowski, Szymon Kuczyński, którzy jednocześnie reprezentują 3 żeglarskie pokolenia.

Oficjalne wyniki XV edycji Baltic Polonez Cup Race:

NAGRODY GŁÓWNE I SPECJALNE:
Puchar Poloneza zdobył Piotr Parzy s/y Johanna
Puchar Kuby Jaworskiego i Jerzego Siudego Single zdobył Jerzy Jankowski s/y Eljacht
Puchar Kuby Jaworskiego i Jerzego Siudego Double zdobył Zbigniew Gutkowski s/y Energa
Puchar Liberty Single Handed Race New York dla najszybszej kobiety zdobyła Anita Chylarecka s/y Aquarella
Puchar Liberty Single Handed Race New York dla najstarszego uczestnika regat zdobył Wolfgang Oelschlaegel 82 l.
Nagrody Fair Play za pomoc na morzu otrzymali: s/y Benno, s/y Wickie, s/y Liberty, s/y Atlantic Puffin

1 miejsce Open II Double s/y Zerge - Gergo Szutrely i Bence Farkas
1 miejsce Becker 27 - Double Class - s/y Lolita Zdzisław Szczepaniak i Dawid Szydłowski
1 miejsce Carter 30 - Double Class - s/y Grenada Tomasz Barałkiewicz i Maciej Kamiński
1 miejsce Dixi 27 - Double Class - s/y Sagala Arkadiusz Ława i Michał Chachaj
1 miejsce Dofour 405 - 410 - Double Class s/y Ofo Krzysztof Fojucik i Robert Gwóźdź
1 miejsce Shipman 28 - Double Class s/y Homer 2 - Tomasz Brzozowski i Maciej Brzozowski
źródło: szczecin.eu