piłka nożna / II liga
piłka nożna / II liga -
Awans Błękitnych
autor: EndiW rundzie wstępnej Pucharu Polski Błękitni Stargard pokonali 3:1 Pogoń Siedlce i awansowali do I rundy tych rozgrywek.
Od początku spotkania przewaga należała do stargardzkiej drużyny co rusz stwarzającej sobie dogodne sytuację do strzelenia bramki. Bramka ta padła 32. minucie, gdy za faul na Wojtasiaku w polu karnym gości arbiter podyktował rzut karny, który pewnie na gola zamienił Robert Gajda strzelając w środek bramki. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie mimo kilku bardzo dobrych okazji zespołu Błękitnych do strzelenia bramki.
Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie, nadal stroną dyktującą warunki był drugoligowiec ze Stargardu. Przez pierwsze siedem minut strzały na bramkę zawodników Błękitnych nie trafiały do siatki rywali.
W 52. min. oraz w 54. min. Maciej Więcek, dwukrotnie pokonuje golkipera przyjezdnych i są to dwie minuty, które wstrząsnęły zawodnikami Pogoni.
Wynik 3:0 sprawił że z zawodników Pogoni uszło powietrze. Honorowa bramka dla Pogoni pada z rzutu karnego w 80. minucie, po uderzeniu Macieja Tataja. Obie drużyny kończyły mecz w '10' po drugich żółtych kartkach. Otrzymali je Piotr Kosiorowski (Pogoń) w 92. min. i Bartłomiej Poczobut (Błękitni) w 93. min.

W I rundzie pucharu Polski zespół Błękitnych będzie gościł na swoim obiekcie Chojniczankę Chojnice.

Błękitni Stargard - Pogoń Siedlce 3:1 (1:0)
1:0 - 32' - Gajda (rzut karny)
2:0 - 52' - Więcek
3:0 - 54' - Więcek
3:1 - 80' - Tataj

Błękitni Stargard Szczeciński: Ufnal - Wojtasiak, Liśkiewicz, Pustelnik, Wawszczyk, Flis (71' Poczobut), Więcek (73' Kosakiewicz), Gutowski, Magnuski, Gajda (65' Inczewski)
Rezerwowi: Wasikowski, Baranowski, Inczewski, Kosakiewicz, Kurant, Poczobut, Zdunek

Pogoń Siedlce: Kozaczyński - Kosiorowski, Grudniewski, Lewandowski (63' Dybiec), Ratajczak, Rodak, Olczak, Wójcik (51' Guzek), Ogrodnik (51' Tataj), Drażba, Demianuk.
Rezerwowi: Tobjasz, Tataj, Guzek, Kitliński, Ciechański, Dmowski, Dybiec

Żółte kartki: 37' Flis (Błękitni) / 8' Kosiorowski, 29' Ogrodnik, 77' Grudniewski (Pogoń)