piłka nożna / Kobiety
piłka nożna / Kobiety -
Porażka w pierwszym sparingu
autor: C80W rozegranym w środę (9.07)w Kaliszu Pomorskim meczu sparingowym piłkarki KKP Bydgoszcz pokonały beniaminka ekstraligi Olimpię Szczecin 3:0 (1:0). Bramki dla zespołu trenera Remigiusza Kusia zdobyły Agata Kutnik (17′), Magdalena Rosińska (64′) i Oliwia Siemińska (84′).
Przebywające od niedzieli na zgrupowaniu w Kaliszu Pomorskim zawodniczki KKP prowadzenie objęły już w 17 minucie. Błąd obrończyni wykorzystała Agata Kutnik i w sytuacji sam na sam skierowała piłkę do siatki. Najmniej przyjemny moment środowego pojedynku miał miejsce w 25 minucie, bowiem wtedy na murawę niefortunnie upadła Dominika Machnacka i z grymasem bólu na twarzy musiała opuścić plac gry. Najgorszy scenariusz mówi o złamaniu nadgarstka, jednak więcej będziemy wiedzieli po dokładnych badaniach.

Pierwsza część rozgrywanego w upalnej aurze spotkania (30 stopni Celsjusza) zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem bydgoszczanek. Kolejne gole oglądaliśmy po zmianie stron. W 64 minucie celnie z rzutu karnego (po faulu) uderzyła Magdalena Rosińska. Z kolei w 84 minucie M. Rosińska z egzekutorki zamieniła się w asystującą i po indywidualnej akcji wyłożyła piłkę Oliwii Siemińskiej, która popisała się pewnym wykończeniem. Najlepszą okazję dla rywalek miała grająca trenerka „olimpijek” Natalia Niewolna, która w sytuacji oko w oko z Darią Granowską trafiła w słupek.
Piłkarki KKP zagrały przeciwko beniaminkowi ekstraligi ze Szczecina dobre spotkanie. Założeniem szkoleniowców było, aby na boisku pojawiły się wszystkie zawodniczki i to udało się zrealizować. Mimo potwornego upału bydgoszczanki zaprezentowały niezły futbol i co ważne zwyciężyły. A jak wiadomo nic tak nie poprawia humorów i nie buduje zespołu jak właśnie triumfy.

KKP Bydgoszcz - Olimpia Szczecin 3:0 (1:0)
Agata Kutnik 17′, Magdalena Rosińska 64′ (k), Oliwia Siemińska 84′

KKP: Granowska - J. Daleszczyk (70′ Mrozek), Mrozek (46′ G. Daleszczyk), Lewandowska, Pawłowska - M. Rosińska (46′ Makowska), Machnacka (30′ Sieradzka), Kryszak (46′ Łuczak), Raczkowska (46′ Grzesik) - Stępień (60′ Siemińska), Kutnik (60′ M. Rosińska)