inne / pływanie
inne / pływanie -
12 medali Masters
autor: SMT SzczecinW dniach 27-29 czerwca w Olsztynie odbyły się Letnie Mistrzostwa Polski w Pływaniu Masters. Zawodnicy Swimming Masters Team Szczecin, trenujący na co dzień na basenie Floating Arena zdobyli łącznie 12 medali Mistrzostw Polski.
W kategoriach indywidualnych wywalczyli następujące medale: 1 złoty, 3 srebrne i 5 brązowych. W wyścigach sztafetowych uplasowali się natomiast dwa razy na drugim i jeden raz na trzecim miejscu. Zawody w kategorii Masters organizowane są z myślą o wszystkich miłośnikach pływania, bez względu na ich wiek i stopień zaawansowania. W różnych kategoriach wiekowych rywalizują zarówno osoby trenujące amatorsko jak byli profesjonalni pływacy.
Ideą kategorii Masters jest aktywizowanie osób poprzez sport, promowanie aktywnego wypoczynku oraz umożliwienie rywalizacji osobą nie trenującym zawodowo.