piłka nożna / IV liga
piłka nożna / IV liga -
Wygrana z liderem
autor: M. KufelW przedostatniej kolejce zachodniopomorskiej IV ligi piłkarze Świtu Skolwin zmierzyli się z liderem - Astrą Ustronie Morskie na jej boisku. Mecz tyle ciekawie zapowiadający się, co prestiżowy dla obydwu ekip.
Gospodarze spotkania zapewnili sobie awans do III ligi już wcześniej, ale obydwa zespoły nie mogły potraktować tego meczu na luzie. Świtowcy rozpoczęli znakomicie, bo już w 9 minucie prowadzili różnicą dwóch bramek. Najpierw Marcin Krystek ograł obrońcę i podał do Tomasza Kozioła, który skutecznie wykończył akcję. Za chwilę, po składnym ataku całej drużyny, Marcin Krystek podwyższył wynik. Gospodarze ocknęli się dopiero po około 20 minutach gry. W 38 zdołali zbliżyć się do rywala dzięki bramce Mikołajczyka po dobrym dośrodkowaniu z lewej strony boiska. Nadzieje na lepszy występ miejscowych w drugiej części gry nie były więc bezpodstawne.
Po wznowieniu meczu, wynik przez długi czas nie ulegał jednak zmianie. Wydawało się, że gospodarze dopiero w końcówce mocniej przycisną i zagrożą bramce przeciwników. Ci jednak nie zamierzali oddawać rezultatu i sami zorganizowali kilka składnych i skutecznych akcji. Szczególnie ostatni, przypieczętowujący wygraną przyjezdnych 4:1, gol była przedniej urody. Najpierw w rogu pola karnego obrońcę gospodarzy ograł Kamil Adamczyk. Po chwili wyłożył piłkę Mateuszowi Gejdykowi, który mając niemalże pustą bramkę rywali odegrał do tyłu, do lepiej ustawionego Patryka Janczaka. Ten uderzył w samo okienko bramki Astry. Radość Świtowców po końcowym gwizdku była ogromna.

Nie ma się co dziwić, wszak Świt jako jedyna drużyna ograła zespół z Ustronia Morskiego na jej terenie.
źródło: facebook.com/oks.swit/własne