piłka nożna / Kobiety
piłka nożna / Kobiety -
Niespodzianka w Sianowie
autor: victoria sianówPo ostatnim wyjazdowym, wysokim zwycięstwie i to aż 5:0 nad liderem tabeli II ligi kobiet KS Unifreeze Górzno sianowianki całkiem niespodziewanie przegrały 1:2 z zespołem Polonii Środa. Już w 2 minucie przy biernej postawie sianowskiej obrony Julia Mikołajczak, strzałem z 16 metrów zdobywa pierwszą bramkę dla gości. Zespół Victorii S.P. 2 po chwilowej dekoncentracji zaczął przeprowadzać ciekawe akcje.
Już w 5 minucie powinno być 1:1, ale sianowianki zmarnowały dobrą szansę. W 12 minucie szarża Malwiny Grzelak prawą stroną, podanie do Świąder, ale strzał tej ostatniej blokuje bramkarka Górzna. W 16 minucie piękna akcja Magdy Drozdowskiej prawą stroną i po jej zagraniu bardzo ładnie piłkę z bliska pakuje do bramki Ewelina Gudan i wyrównuje stan spotkania na 1:1. W 26 minucie sianowski zespół powinien prowadzić 2:1, ale w sytuacji sam na sam bramkarka gości broni strzał Malwiny Grzelak. Minutę później przyjezdne prowadzą 2:1, ponownie po ładnym strzale Julii Mikołajczak. Sianowianki przeważają, ale nie mogą strzelić wyrównującej bramki.

W 64 minucie meczu wyrównanie wisiało na włosku. Faulowana w polu karnym Malwina Grzelak przebija się przez obronę Unifreeze i jej strzał zmierzający do bramki wybijają obrończynie. W 85 minucie dobra akcja Grzelak, ale w dobrej sytuacji ucieka jej piłka. Trwa napór sianowskiego zespołu. W 87 minucie dobra akcja Joanny Świąder, podanie do Malwiny Grzelak i ta z bliska źle trafia w piłkę i broni bramkarka Górzna. Jeszcze w doliczonym czasie dobrej szansy nie wykorzystuje Ewelina Gudan i sianowianki muszą pogodzić się z porażką. Na pewno nie były gorsze, miały przewagę, ale nie udało się wykorzystać szans jakie miały. O porażce zadecydowały co prawda nieliczne błędy w obronie, ale i nie wykorzystane dobre okazje strzeleckie. Porażka ta definitywnie przekreśla szanse awansu sianowianek w tym sezonie do I ligi. W trakcie trwania meczu wszyscy obecni na meczu kibice otrzymali czekoladowe batony, natomiast w przerwie meczu odbył się konkurs rzutów karnych. Wystartowało w nim około 20 osób. Broniła bramkarka Victorii S.P.2 Daria Czapla a zwycięzcą został Mateusz Antonow, który w nagrodę otrzymał piękną piłkę firmy Puma a bramkarka okupiła obronę karnych wybiciem palca u ręki. Następny mecz sianowianki rozegrają 31 maja 2014 r. o godz. 16.30 w Gorzowie Wlkp. z TKKF Stilon II.