piłka nożna / Ekstraklasa -
W Poznaniu bez goli
Portowcy w dalszym ciągu nie wygrali meczu w grupie mistrzowskiej. Mimo wielu sytuacji, Pogoń bezbramkowo zremisowała na wyjeździe z Lechem Poznań. Podział punktów w Poznaniu oznacza, że z mistrzostwa kraju może cieszyć się Legia Warszawa. Z Wojskowymi Portowcy zmierzą się już w najbliższą środę. - Optyczna przewaga Lecha to pierwsze 25 minut. Wtedy bardziej przeszkadzaliśmy Lechowi niż graliśmy jak równy z równym. Później odzyskiwaliśmy plac. Na takim terenie trzeba wykorzystywać te sytuacje. Remis jest sprawiedliwy - powiedział po meczu Rafał Murawski.
Pierwsza połowa sobotniej potyczki, to wyraźna przewaga gospodarzy. Najpierw tuż obok bramki Pogoni piłkę posłał Daylon Claasen, a w 10 minucie Szymona Pawłowskiego powstrzymał Radosław Janukiewicz. Gra toczyła się głównie na połowie Dumy Pomorza, a Kolejorz co chwilę egzekwował rzuty rożne. Pogoń mogła odpowiedzieć w 25 minucie. Marcin Robak przepchnął w polu karnym Paulusa Arajuuriego, lecz znajdując się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, uderzył obok bramki. Gospodarze mieli kolejne szanse. O krok od gola byli w 38 minucie. Po zagraniu z prawej strony w piłkę nie trafił Karol Linetty, ale doszedł do niej Szymon Pawłowski. Pomocnik Lecha uderzył bez przyjęcia, a futbolówka trafiła w poprzeczkę.

Szymon Pawłowski dał swoim kolegom sygnał do ataku na początku drugiej części. Po jego technicznym strzale piłka zmierzała pod porzeczkę, ale refleksem wykazał się Radosław Janukiewicz. W 52 minucie powinno być 1:0 dla Portowców. Niepilnowany w polu karnym Marcin Robak stanął oko w oko z Krzysztofem Kotorowskim. Niestety zwlekający ze strzałem snajper Pogoni, przegrał ten pojedynek. Po chwili z prawej strony dośrodkował Takafumi Akahoshi, a w poprzeczkę główkował Maciej Dąbrowski. Z minuty na minutę rosła przewaga szczecinian. W 79 minucie swoją okazję wypracowali sobie gospodarze. Zza szesnastki silny strzał oddał Karol Linetty - obok bramki. Zespół Dumy Pomorza w końcówce szukał gola dającego trzy oczka. Kolejny strzał Marcina Robaka obronił jednak golkiper gości, a po próbie Rafała Murawskiego, piłka zatrzymała się na górnej siatce bramki.

Lech Poznań: Krzysztof Kotorowski - 4. Tomasz Kędziora, 20. Hubert Wołąkiewicz (k) (35. Marcin Kamiński 68'), 23. Paulus Arajuuri, 25. Luis Henriquez - 8. Szymon Pawłowski (24. Dawid Kownacki 78'), 32. Mateusz Możdżeń, 19. Kasper Hamalainen (11. Gergo Lovrencscs 62'), 7. Karol Linetty, 22. Daylon Claasen - 10. Łukasz Teodorczyk

Pogoń Szczecin: 84. Radosław Janukiewicz - 25. Sebastian Rudol (21.Wojciech Lisowski 46'), 3. Maciej Dąbrowski, 14. Wojciech Golla, 4. Michał Koj (20. Bartosz Ława 63') - 13. Takuya Murayama (8. Jakub Bąk 83'), 6. Rafał Murawski, 27. Takafumi Akahoshi, 17. Maksymilian Rogalski (k), 7. Dominik Kun - 11. Marcin Robak
źródło: własne/pogonszczecin.pl