AZS Koszalin kończy na 8. pozycji
Koszalińscy koszykarze w rywalizacji do trzech zwycięstw, przegrali trzeci mecz z PGE Turów Zgorzelec i tym samym zakończyli sezon na 8. miejscu. Zgorzelczanie awansowali do półfinału.
Co prawda pierwsza kwarta była bardzo wyrównana, ale to goście w końcówce odskoczyli Akademikom na 9 punktów. Dzięki dobrej grze LaceDariusa Dunna, miejscowi zdołali zbliżyć się do Turowa w drugiej odsłonie na 3 oczka, jednak na przerwę zawodnicy schodzili przy stanie 45:51.
Po zmianie stron AZS jeszcze raz podjął walkę i jeszcze raz zniwelował stratę. Tym razem koszalinianie po rzucie Cezarego Trybańskiego, zbliżyli się na dwa punkty. Jednak zamiast postawić 'kropkę nad i' AZS zaliczył fatalną passę. Przyjezdni zdobyli 11 punktów, nie tracąc przy tym żadnego. W pewnym momencie przewaga wicemistrzów Polski sięgała nawet 22 punktów. Ostatecznie AZS Koszalin przegrał z  PGE Turów Zgorzelec 74:94. Dzięki temu zwycięstwu zespół trenera Miodraga Rajkovicia awansował do półfinału, natomiast Akademicy zakończyli sezon na 8 pozycji.

Najlepszym zawodnikiem wicemistrzów Polski był Filip Dylewicz, który zdobył 24 punkty, pięć zbiórek i cztery asysty. J.P. Prince dodał do tego 21 punktów i osiem asyst. Po 16 punktów dla AZS rzucili LaceDarius Dunn i Jeff Robinson.

AZS Koszalin - PGE Turów Zgorzelec 74:94
(21:30, 24:21, 20:21, 9:22).

AZS Koszalin: Lace Darius Dunn 16, Jeff Robinson 16, Darrell Harris 15, Artur Mielczarek 13, Bartłomiej Wołoszyn 6, Cezary Trybański 6, Maciej Raczyński 2, Paweł Czubak 0, Przemysław Wrona 0.

PGE Turów Zgorzelec: Filip Dylewicz 24, J.P Prince 21, Damian Kulig 18, Michał Chyliński 6, Jakub Karolak 6, Łukasz Wiśniewski 6, Mike Taylor 4, Uros Nikolic 4, Ivan Zigeranovic 3, Denis Krestinin 2, Piotr Stelmach 0.
źródło: własne / plk.pl / PAP