piłka nożna / Kobiety
piłka nożna / Kobiety -
Victoria pokonuje lidera
autor: victoria sianówBardzo dobry mecz rozegrały piłkarki sianowskiej Victorii S.P. 2 w Miesiączkowie z liderem tabeli II ligi kobiet KS Unifreeze Górzno. Po emocjonującym spotkaniu zawodniczki z Sianowa wysoko, bo aż 5:0 pokonały zespół z Górzna. Mecz rozpoczął się od lekkiej przewagi miejscowej drużyny, która stworzyła dwie groźne sytuacje po stałych fragmentach gry. Na szczęście skończyło się dla sianowianek na strachu i dobrze dysponowanej tego dnia bramkarce Małgorzacie Chwastek. W 11 minucie Malwina Grzelak miała doskonałą sytuację, ale nie trafiła do bramki. Z kolei w 16 minucie zaatakowało Górzno, ale na straży była ponownie Chwastek.
W 17 minucie z 26 metrów przepiękny strzał w okienko oddała Marika Krupska i piłka zatrzepotała w bramce gospodyń meczu. W 29 minucie niezła akcja zawodniczek z Górzna. W 35 minucie bliska strzelenia bramki była Ewelina Gudan, ale na posterunku była miejscowa bramkarka. Jeszcze w tej połowie obydwa zespoły próbowały zmienić rezultat meczu, ale skończyło się na prowadzeniu 1:0 dla sianowianek.

Druga połowa to już koncert gry piłkarek z Sianowa. Już w 52 minucie dobra akcja Grzelak, ale tym razem nie było bramki. Minutę później, bo w 53 minucie było jednak 2:0 dla sianowianek. Grzelak nie dala szans obrończyniom, kiwnęła bramkarkę i strzeliła do pustej bramki. W 55 minucie dobra akcja sianowskiego zespołu i Klaudia Saganowska strzeliła obok bramki. W 67 minucie ładnym zagraniem popisała się Agnieszka Pencherkiewicz. Wrzutka za obrończynie z Górzna i Malwina Grzelak z bliska ponownie wpisała się na listę strzelczyń. Sianowianki w tym momencie prowadziły już 3:0. Od tej bramki załamane piłkarki Unifreeze chyba już pogodziły się z porażką i były już tylko tłem dla dobrze grających sianowianek. W 71 minucie po centrze z prawej strony Grzelak bliska podwyższenia wyniku była Gudan. W 75 minucie, kiedy wydawało się, że padnie czwarta bramka dla drużyny z Sianowa w ostatniej chwili z pod nóg Grzelak wybija obrończyni z Górzna. W 76 minucie po zagraniu z rogu pięknym strzałem popsuje się Grzelak i 4:0 dla Victorii S.P. 2. Załamane takim obrotem wydarzeń piłkarki lidera tabeli dają sobie minutę by w 77 minucie strzelić piątą bramkę a zdobywa ją Klaudia Saganowska po dalekim wykopie bramkarki Małgorzaty Chwastek. Jeszcze w 79 minucie Izabela Pawłowska trafia w słupek. Ostatnie minuty meczu to zryw górznianek, które walczyły o honorową bramkę, ale najpierw w 88 minucie dobrze broni Daria Czapla, która zmieniła Małgosię Chwastek a w 89 minucie górznianki w dobrej sytuacji nie trafiają do bramki.

Po meczu trenerzy sianowskiego zespołu bardzo chwalili swoje podopieczne, które rozegrały bardzo dobre spotkanie. Wszystkie dziewczyny zasłużyły na wyróżnienie, bo przecież wygranie pięcioma bramkami nad liderem i to na jego boisku jest nie lada wyczynem. Trzeba też dodać, że wszystkie bramki były wyjątkowej urody a szczególnie pierwsza bramka w wykonaniu Mariki Krupskiej. Trzeba też podkreślić heroizm Weroniki Malinowskiej a właściwie jej taty, która spóźniła się na wyjazd i jej tata gonił busa z zawodniczkami ponad 200 kilometrów. To była piękna postawa rodzica a z kolei Weronika zrewanżowała się dobrą grą i wyłączeniem z gry najlepszej napastniczki Górzna Agaty Bały, liderki tabeli strzelczyń II ligi kobiet. Następny mecz sianowianki rozegrają z wiceliderem tabeli zespołem Polonii Środa Wlkp. w Sianowie 24 maja 2014 r. o godz. 16.00.