Chemikowi strzelać nie kazano
autor: C80W zakończonym spotkaniu Chemik zremisował bezbramkowo z Koralem Dębnica. Mimo przewagi w całym spotkaniu policzanom nie udało się trafić do siatki Korala mimu kilku znakomitych okazji.
Dopiero w 15 minucie spotkania nasi zawodnicy stworzyli groźną sytuację na zdobycie bramki, jednak strzał Krawca trafił tylko w słupek. W 28 minucie powinno być 1:0 dla żółtozielonych. Niestety z 'metra' do pustej bramki nie trafił Paweł Krawiec. Cztery minuty później zza pola karnego uderzał Paweł Cyruk ale jego strzał końcówkami palców na rzut różny sparował Babiński. W pierwszej połowie policzanie praktycznie nie schodzili z połowy Korala. Natomiast goście tylko raz poważnie zagrozili bramce Otockiego. W 45 minucie spotkania sam na sam z naszym bramkarzem znalazł się Stenborg. Na szczęście zimną krew w tej sytuacji zachował Otocki. Natomiast Stenborg próbował wymusić rzut karny za co został ukarany żółtą kartką a czerwoną za niesportowe zachowanie rezerwowy bramkarz Korala Kuc.
Jak w pierwszej tak i w drugiej połowie ton grze nadawali nasi zawodnicy. Ale tak jak i w pierwszej tak i w drugiej nie potrafili znaleźć drogi do bramki Korala. Największy pechowiec tego dnia Paweł Krawiec w 65 minucie spotkania nie wykorzystał dogodnej okazji a przy dobitce Filipowicza bardzo dobrą interwencją popisał się Babiński. W 73 minucie sędzia Strzelecki tylko z sobie wiadomych przyczyn nie wskazał na jedenasty metr po zagraniu ręką w polu karnym Kowalczyka. Mimo, że cały stadion włącznie z sędzią bocznym widział rękę. Nasi zawodnicy do końca spotkania próbowali zdobyć zwycięskiego gola tym samym odsłaniając się na kontry gości. Po jednej z takich kontr w 89 minucie bramkę mógł zdobyć Biegański na szczęście dla żółtozielonych, piłka po jego strzale minimalnie przeszła obok lewego słupka. Wynik do końca meczu nie uległ już zmianie i mecz zakończył się wynikiem bezbramkowym. W kolejnym spotkaniu nasi zawodnicy zmierzą się na wyjeździe z Bałtykiem Gdynia, który w tej kolejce pokonał na wyjeździe rezerwy Pogoni Szczecin 2:1 zdobywając zwycięską bramkę już w doliczonym czasie gry.

Chemik: Otocki - Bieniek, Hajdukiewicz, Nawrolski, Bidny (46' Szewczykowski), Krawiec(69' Bącler), Pakosz, Skowron(89' Maśniak), Chodorowski, Cyruk, Filipowicz
Koral: Babiński - Węglowski, Kowalczyk, Dworacki, Lewandowski, Kieraski, Steinborn (75' Wódkiewicz), Gibczyński, Kubiszewski, Reca (66' Szopiński), Pestka(58' Kaczmarek)
Kartki żółte: Steinborg, Kubiszewski, Dworacki (Koral)
Kartki czerwone: Kuc (Koral)
Widzów: 200
Pogoda: 24 St. C słonecznie
Sędziowie: Robert Strzelecki - Jewgienij Adamonis, Rafał Brieger (Pomorski ZPN, Gdańsk)
źródło: chemik.police.pl