inne / inne sporty
inne / inne sporty -
Unihokeistki zagrają o brązowy medal MP
autor: internetJedynce Trzebiatów nie wystąpią w finale Mistrzostw Polski w unihokeju kobiet. W drugim półfinałowym pojedynku po raz drugi uległy MMKS-owi Podhalu Nowy Targ. Tym razem 1:2.

Jedynka w swoich szeregach miała Justynę Krzywak, która stwarzała od pierwszych minut największe zagrożenie pod bramką Młynarczyk. Na kilkadziesiąt sytuacji stworzonych przez nią i przez jej koleżanki z drużyny trzebiatowianki znalazły tylko raz w 11 min. sposób na pokonanie świetnie spisującej się w tym meczu bramkarki Podhala.
MMKS nie mógł sobie przez większą część meczu poradzić z przyjezdnymi, które doskonale grały w obronie i realizowały założenia taktyczne trenera. Trzebiatów prowadził do 34 min., kiedy to Timek po podaniu Fuły pokonała Kownacką. W trzeciej tercji mimo optycznej przewagi Podhale wciąż nie mogło się przebić pod bramkę Jedynki. Te z kolei były niezwykle groźne w kontratakach, ale znów Podhale od utraty bramki ratowała Młynarczyk. W 54 min. padł drugi gol dla Podhala. Powracająca do zespołu po dłuższej przerwie Ewelina Bryniarska zdobyła bramkę, która dała awans Podhalu do finału.

Trzebiatowanki o brązowy medal mistrzostw Polski zagrają z Worwą Szarotką Nowy Targ 17 maja w Poznaniu.

MMKS Podhale - Jedynka Trzebiatów 2:1 (0:1; 1:0; 0:1)

0:1 10:31 Krzywak

1:1 33:27 Timek - Fuła

2:1 53:20 E. Bryniarska - Mamak

MMKS: Młynarczyk - M. Bryniarska, Florek, Fuła, Florczak, Timek - Grynia, Lech, Sopiarz, Mamak, Podlipni - Skiba, Siuta, E. Bryniarska.

Trzebiatów: Kownacka - Nabijacz, Kujda, Mazur, Krzywak, Drzymała, Łopyta, Bogdanska, Chełstowska, St. Bagińska, Mączka, Arendarczyk
źródło: mmks-podhale.pl/własne