Wygrali po dogrywce w Tarnobrzegu
Chociaż gracze AZS-u Koszalin musieli rozpocząć wyjazdowe spotkanie z Siarką Jezioro Tarnobrzeg bez Krzysztofa Szubargi, dodatkowo jeszcze w niemal połowie czwartej kwarty przegrywali różnicą dziewięciu oczek to jednak zdołali doprowadzić do dogrywki a w niej dzięki duetowi Wołoszyn - Dunn odnieśli bardzo cenne zwycięstwo 89:86. Wykorzystali tym samym wpadkę na własnym parkiecie Śląska Wrocław i awansowali na ósme, gwarantujące udział w play-off miejsce.

Po meczu z Asseco Gdynia u rozgrywającego Akademików pojawiły się bóle w okolicach kręgosłupa, mimo to wszyscy w Koszalinie liczyli, że zawodnik zdoła wystąpić w Tarnobrzegu. Tak się jednak nie stało. Igor Milić razem, ze sztabem medycznym podjął decyzję, że zawodnik nie zagra.
Brak Szubargi w tym bardzo wyrównanym spotkaniu (13 zmian prowadzenia i 16 remisów) był bardzo widoczny. Goście w ciągu 45 minut zanotowali aż dwadzieścia strat, z których sporą część podopieczni Dariusza Szczubiała zamienili na punkty. Biało-niebiescy dzięki walką na tablicach i punktom drugiej szansy, lepszym celownikom udało się pozostać w grze.
- Wielkie brawa za walkę, za charakter i za serce, które włożyli w grę moi zawodnicy. Każdy wie, jak gra się bez rozgrywającego, a w tym meczu chłopaki pokazali, że tak naprawdę każda przeszkoda jest do przejścia. Jak się jest drużyną, jak się w to wierzy i przede wszystkim jest chęć wygrania, to wszystkie problemy można pokonać. - tak po meczu chwalił swoich podopiecznych Igor Milić.

Akademicy rzeczywiście przezwyciężyli swoje problemy. Ciężar zdobywania punktów wziął na siebie kwartet Wołoszyn, Dunn, Robinson i Harris, którzy trafili aż 77 z 89 oczek AZS-u. Szczególnie uznanie należy się do Wołoszyna za zdobycie 27 pkt. (w tym pięciu w dogrywce, 5x3) oraz Robinsona, którego skuteczne akcje pod koniec czwartej kwarty były kluczowe w odrobieniu strat przez przyjezdnych.

Siarka Jezioro Tarnobrzeg - AZS Koszalin 86:89 (23:29, 20:12, 21:21, 16:18, d. 6:9)

Siarka Jezioro: Chaisson Allen 22 (4x3), Andrew Fitzgerald 20 (5x3), Kevin Goffney 13, Nicchaeus Doaks 12 (5 zb.), Krzysztof Krajniewski 6, Marcin Nowakowski 5 (6 as.), Jakub Patoka 4, Szymon Łukasiak 4 (5 zb.)

AZS Koszalin: Bartłomiej Wołoszyn 27 (5x3), Lace Darius Dunn 19 (6 zb.), Jeff Robinson 16 (9 zb.), Darrell Harris 15 (10 zb.), Cezary Trybański 8, Artur Mielczarek 4 (5 zb.), Piotr Dąbrowski 0, Maciej Raczyński 0
źródło: Sportowe Fakty / własne