piłka nożna / A klasa
piłka nożna / A klasa -
Mandat dla piłkarza pseudokibica
autor: /mePiłkarz Czarnych Lubanowo ukarany został przez policję mandatem w wysokości 1000 złotych. Był on jednym z prowodyrów ekscesów do jakich doszło w ubiegłym tygodniu w Baniach.
Przypomnijmy, zdarzenie z Bań, gdzie miejscowa Iskra podejmowała Łabędź Widuchowa (A klasa, grupa IV). Mecz został przerwany na około 15 minut. Powodem była bijatyka do jakiej doszło na trybunach pomiędzy kibicami obu klubów oraz sympatykami Czarnych Lubanowo, którzy pojawili się na obiekcie. Jednym z prowokatorów był wspomniany zawodnik Czarnych Lubanowo.
W incydencie wzięli też udział piłkarze Łabędzia. Dwóch z nich ukaranych zostało czerwoną kartką. Mecz zakończył się zwycięstwem Iskry 4:3 mimo prowadzenie Łabędzia 3:0.

Z informacji udzielonych przez policję wynika, że funkcjonariusze docierają do kolejnych osób biorących udział w zamieszkach. Wobec nic również ma zostać przeprowadzone postępowanie mandatowe. Policja wystąpiła też do ZZPN z wnioskiem o wyciągnięcie konsekwencji dyscyplinarnych wobec wspomnianego zawodnika Czarnych Lubanowo.