Kotwica bez błysku w Tarnobrzegu
Tylko przez dwanaście minut walczyła Kotwica Kołobrzeg o pierwsze ligowe zwycięstwo w drugim etapie rozgrywek Polskiej Ligi Koszykówki w Tarnobrzegu. Po upływie tego czasu rozpoczęła się wyraźna dominacja miejscowej Siarki Jezioro, która z minuty na minutę powiększała przewagę i ostatecznie wygrała 93:65.

Kibice mający w pamięci zeszłomiesięczne starcie Jeziorowców z Czarodziejami z Wydm (wygrana Kotwicy po dogrywce) liczyli na równie zacięty pojedynek, tym razem z happy endem dla miejscowych i w połowie się zawiedli. O ile mogli się cieszyć ze zwycięstwa swoich, to już brak koszykarskiego spektaklu mógł martwić. Siarka po prostu przez większość meczu była lepsza i wyraźnie wygrała.
Kotwica poza pierwszą kwartą, gdzie dwoił się i troił się Rafał Bigus (10 pkt.) z przodu nie miała armat, za to z tyłu były dziury. Skuteczna gra Tarnobrzeżan, koncertowy występ Chaisson Allena (24 punkty, 5 zbiórki, 7 asyst, 6 przechwytów), dobre zawody Andrew Fitzgeralda (16 pkt) i Nicchaeusa Doaksa, rozegranie Marcina Nowakowskiego wystarczyły by pokonać przyjezdnych.
W szeregach Kotwy znowu zawiedli najbardziej doświadczeni gracze tj. Grzegorz Arabas i J.J. Montgomery, dla których gra co trzy dni to za dużo. Choć na parkiecie pojawiło się aż w sumie dziesięciu przyjezdnych, to mięli oni też nie wiele do powiedzenia zdobywając w sumie tyle samo punktów co Parks, czyli trzynaście. Jeśli tak dalej pójdzie to kołobrzeżanie zakończą drugi etap z ... kompletem porażek.

Jezioro Tarnobrzeg - Kotwica Kołobrzeg 93:65 (23:22, 22:13, 23:10, 25:20)

Jezioro: Allen 24 (5 zb., 7 as., 6 przechwytów), Fitzgerald 16 (5 zb.), Doaks 14 (9 zb.), Nowakowski 12 (7 as., 5 straty), Krajniewski 8, Łukasik 7 (5 zb.), Goffney 7, Patoka 5, Pyszniak 0, Rycerz 0

Kotwica: Bigus 14 (7 zb.), Parks 13 (10 zb.), Rosiński 9, Piechowicz 8, Gospodarek 6, Montgomery 5, Ciechociński 4, Żołnierczuk 3, Arabas 2, Złoty 1.