Cenne punkty Chemika
autor: C80Chemik Police pewnie pokonał Polonię Gdańsk 4:1(3:0). Bramki dla żółtozielonych zdobyli Krzysztof Filipowicz, Mateusz Nawrolski oraz Łukasz Cyruk dwie. Honorowe trafienie dla gości już w doliczonym czasie gry zaliczył Piotr Gierałtowski.
Już pierwsza akcja żółtozielonych z 6 minuty spotkania przyniosła prowadzenie. Sprytne zagranie Pawła Krawca wykorzystał Krzysztof Filipowicz, który lobem pokonał bramkarza gości. Po zdobyciu bramki policzanie cofnęli się i czekali na okazje w kontratakach. W 34 minucie było już 2:0 dla „Chemików”. Po rzucie rożnym i zamieszaniu w polu karnym przytomnie zachował się Mateusz Nawrolski, który z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki Polonii. Nie minęło 5 min meczu, a po kontrze Chemik prowadził 3:0, a strzelcem gola był Łukasz Cyruk. Polonia w pierwszej połowie nie potrafiła poważnie zagrozić bramce Chemika.
Druga połowa tak jak pierwsza zaczęła się od ataków Chemika, ale na kolejną bramkę dla żółtozielonych trzeba było czekać aż do 74 minuty spotkania. Po kapitalnym strzale swoją drugą bramkę w meczu zdobył Łukasz Cyruk. W 78 minucie po kontrze minimalnie głową przestrzelił aktywny tego dnia Adrian Chodorowski. W 80 minucie powinno być 5:0, niestety karnego po faulu na Chodorowskim nie wykorzystał Filipowicz. Goście w doliczonym czasie zdobyli bramkę honorową. Po rzucie rożnym strzałem głową, Otockiego pokonał Piotr Gierałtowski.

Sobotnia wygrana 4:1 z Polonią to najniższy wymiar kary jaki spotkał gości. Gdyby skuteczność Chemika była lepsza, to mecz mógłby skończyć się wynikiem 7-8 do 1. W kolejnym spotkaniu piłkarze Chemika zmierzą się na wyjeździe z trzecią drużyną ligi Bałtykiem Koszalin.

Chemik: Otocki - Bieniek, Bidny, Nawrolski, Hajdukiewicz, Krawiec (65’ Wahidi), Pakosz (86’ Maśniak), Skowron (80’ Zwoliński), Cyruk (75’ Gołębiowski), Chodorowski, Filipowicz

Polonia: Kamola - Zgliński, Skowroński, Gornowicz, Kudan, Borkowski, Pikulski, Szuba(56’ Dorkowski), Gałkowski (14’ Cholewiński), Mikołajczak (72’ Cejer), Piątkowski (82’ Gierałtowski)

1:0 - 6 min - Krzysztof Filipowicz
2:0 - 34 min - Mateusz Nawrolski
3:0 - 38 min - Łukasz Cyruk
4:0 - 74 min - Łukasz Cyruk
4:1 - 90+3 min - Kamil Gierałtowski
Kartki: Filipowicz, Gołębiowski, Nawrolski (Chemik), Szuba, Skowroński (Polonia)