Derby dla Kotwicy
Kotwica Kołobrzeg pokonała w spotkaniu derbowym Gwardię Koszalin 2:0. Oba zespoły do sobotniej rywalizacji przystąpiły bardzo skoncentrowane. W ekipie gospodarzy od początku zagrał Grabarczyk, a u gości Dondera i Szymański. Od pierwszych minut inicjatywę starali przejąć się Gwardziści, co skrzętnie wykorzystali kołobrzeżanie. W 6 minucie po kontrataku piłkę do siatki Fabiańskiego skierował Krzysztof Biegański. Kolejne minuty to twarda i nieustępliwa walka o każdy centymetr boiska, co kończyło się żółtym kartkami.
Żaden z zespołów nie przejął inicjatywy. W 18 minucie Szybkę próbował pokonać Kozawa, kwadrans później Sato, lecz jego strzał wybronił golkiper Kotwicy.

Na początku drugiej połowy zawodnik Gwardii, Wojach strzelał z dalszej odległości, lecz piłka trafiła w słupek. Można powiedzieć, że była to ostatnia szansa na bramkę dla Gwardii w tym meczu. W kolejnych minutach podopieczni trenera Żakiety sporadycznie zagrażali bramce miejscowych. Na gest solidarności z fanami z Koszalina zdecydowali się kibice Kotwicy, którzy opuścili swój sektor po kilku minutach drugiej połowy. Spowodowane to było decyzją niewpuszczenia na obiekt przy Śliwińskiego sympatyków Gwardii, którzy swój doping prowadzili zza bram stadionu.

W meczu w dalszym ciągu brakowało sytuacji do zdobycia bramki. Kilka razy groźnie kontrowali gospodarze, ale sytuacje wślizgami przed polem karnym gości wyjaśniali Wojciechowski i Shinmura. Zmiany zrobione przez trenera Bańkosza pomogły miejscowym. W 79 minucie dośrodkowanie Rydzaka wykorzystał Patryk Skórecki i było 2:0 dla Kotwicy.

Kotwica Kołobrzeg- Gwardia Koszalin 2:0 (1:0)

1:0 - Krzysztof Biegański '6
2:0 - Patryk Skórecki ‘79

Kotwica: Szybka- Chruściński, Poznański, Kokosiński, Cebulski- Rydzak (87' Popiołek), Pietras, Danilczyk, Skórecki- Grabarczyk (58' Martynowicz, 71' Ambroziak), Biegański (72' Rak)

Gwardia: Fabiański- Więckowski, Szmidke, Wojciechowski, Dondera- Wojach, Shinmura, Szymański (57' Bień), Sato (58' Miętek), Kozawa (46' Wiśniewski)- Słowiński
źródło: gk24.pl/własne