Remis Żółtozielonych z Kotwicą
autor: C80W pierwszym po przerwie zimowej meczu piłkarze Chemika Police zremisowali bezbramkowo z wyżej notowaną Kotwicą Kołobrzeg 0:0.
Gra praktycznie w całym meczu toczyła się w środku pola z momentami przewagi z jednej bądź drugiej strony. Pierwszą szansę na zdobycie bramki miał zespół Chemika, ale strzał Cyruka z 3 minuty meczu minął bramkę Szybki. W 9 minucie powinno być 1:0 dla Kotwicy, na szczęście dla żółtozielonych piłkę po strzale Ambroziaka z linii bramkowej wybił Marek Hajdukiewicz. Kolejną dobrą sytuacje żółtozieloni mieli w 24 min. meczu. Chodorowski zakręcił w polu karnym obrońcami Kotwicy i wyłożył piłę wbiegającemu 'Jurkowi'. Niestety szybszy od napastnika gospodarzy był obrońca Kotwy, który wybił piłkę na aut. Policzanie mogli schodzić na przerwę z przewagą 1:0, ale strzał Filipowicza z 44 minuty minął słupek Kotwicy.
Druga połowa rozpoczęła się od ataków Kotwicy. W 55 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Cebulskiego i strzale głową Poznańskiego piłka odbiła się od poprzeczki i trafiła do Biegańskiego, który strzelił bramkę. Zrobił to jednak nieprzepisowy sposób, gdyż faulował Otockiego i sędzia Mordaka słusznie nie uznał bramki.

zawodnicy Chemika najlepszą sytuacje mieli w 64 minucie meczu. Po sprytnie rozegranym stałym fragmencie gry przed kapitalną sytuacją stanął Filipowicz. Niestety strzał 'Jurka' fenomenalnie obronił Szybka, parując piłkę na poprzeczkę. W 72 minucie po akcji Kotwicy piłka po raz drugi znalazła się w bramce Chemika. Jednak i tym razem została zdobyta nieprawidłowo i dobrze sędziujący tego dnia główny arbiter zawodów nie uznał bramki, gdyż jej zdobywca w momencie podania był na 4-metrowym spalonym.

Wynik już do końca nie uległ zmianie i mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Następnym rywalem „Chemików” będzie zespół Kaszubi Kościerzyna, z którym na jesień przegraliśmy u siebie 0:2. Miejmy nadzieje, że Policzanie zrewanżują się Kaszubi za tą porażkę i przywiozą komplet punktów z trudnego terenu.

Chemik: Otocki - Bieniek, Bidny, Nawrolski, Hajdukiewicz, Cyruk, Pakosz, Krzyżanowski(72’ Wahidi), Skowron(60’ Gołębiowski), Chodorowski(72’ Krawiec), Filipowicz

Kotwica: Szybka - Chruściński, Poznański, Kokosiński, Cebulski, Rydzak, Pietras, Danilczyk(68’ Kupisz), Skórecki, Ambroziak(46’ Popiołek), Biegański(87’ Rak)

Kartki żółte: Krzyżanowski, Cyruk (Chemik), Poznański(Kotwica)

Pogoda: zachmurzenie, około 10 st. C

Widzów: 320(50 z Kołobrzegu)

Obsada sędziowska: Radosław Mordaka - Jacek Grzybek, Roman Stanisławczyk (Pomorski ZPN, Gdynia)