piłka nożna / IV liga
piłka nożna / IV liga -
Sarmata wygrywa w Płotach
autor: PszczółekNa dwa tygodnie przed pierwszym meczem rundy wiosennej IV ligi Sarmata Dobra rozegrał w Płotach z miejscową Polonią swój przedostatni mecz sparingowy. Grająca w Wojewódzkiej Okręgówce Polonia Płoty okazała się bardzo wymagającym przeciwnikiem i szczególnie w pierwszej połowie meczu osiągnęła przewagę lecz nie udokumentowała jej zdobytymi bramkami. Pierwszą bramkę zdobyła Polonia gdy po strzale na bramkę Sarmaty bramkarz Sebastian Marciniak zdołał tylko sparować piłkę, lecz po dobitce okazał się bezradny. Jeszcze w pierwszej połowie Sarmata zdołał wyrównać gdy Piotr Klęczar wykorzystał rzut karny podyktowany po faulu na zawodniku Sarmaty.

Druga połowa przebiegała już pod dyktando Sarmaty, dla którego dwie bramki zdobył grający trener Damian Padziński a jedną junior Damian Kościuk. Polonia odpowiedziała tylko jednym trafieniem i cały mecz zakończył się wynikiem 4:2 dla Sarmaty.
Przed Sarmatą pozostał w planie już tylko jeden mecz sparingowy (8 marca z Piastem Chociwel) a 15 marca na własnym boisku meczem z Vinetą Wolin rozpocznie rundę wiosenną IV ligi.

Polonia Płoty - Sarmata Dobra 2:4 (1:1)
bramki dla Sarmaty: Damian Padziński 2, Piotr Klęczar (rz.k.) i Damian Kościuk dla Polonii: Góralski i Mirecki.

Sarmata: Sebastian Marciniak (30' Tomasz Dżegan, 60' Marcin Libiszewski), Kamil Pacelt, Andrzej Kierek, Wojciech Dorsz (46' Zdzisław Szwąder), Arkadiusz Pawłowski (65' Michał Jemilianowicz), Emilian Kamiński (46' Wojciech Bonifrowski), Damian Dzierbicki, Piotr Klęczar, Filip Plewiński (60' Łukasz Uchwał), Damian Padziński (70' Cezary Szkup), Patryk Podbiegło (65' Damian Kościuk),
źródło: sarmatadobra.com