piłka nożna / Ekstraklasa -
Wypowiedzi po piątkowym meczu
autor: C80 - Myślę, że daliśmy dziś dużo radości kibicom - powiedział po efektownym zwycięstwie Dumy Pomorza, Dariusz Wdowczyk. - Nie spodziewałem się, że wygramy w takich rozmiarach. Ponadto jestem zadowolony, że wytrzymaliśmy mecz kondycyjnie, graliśmy ciekawie. Ważne, że mieliśmy dziś Marcina Robaka, ale trzeba cały zespół pochwalić. Cieszy mnie wynik i to że zdobylismy 5 goli, bo to podrasuje nasz dorobek bramkowy. Od poniedziałku pomyślimy o meczu z Podbeskidziem, ale przez te dwa dni możemy się radować wygraną.
Mariusz Rumak, trener Lecha Poznań: - Pierwsza połowa to: wstyd, hańba i kompromitacja. Każde wejście Pogoni w pole karne kończyło się bramką. Ludzie za nami jeżdżą, zostawiają zdrowie, wydają pieniądze i fantastycznie dopingują. Nie zasługujemy, by grać z tym herbem na piersi. W drugiej połowie udało nam się zremisować, więc mogliśmy zagrać lepiej. Zawiedliśmy. Obiecuję, że w sobotę zobaczymy nowy zespół.

Hubert Wołąkiewicz, Lech Poznań: - Dla mnie to był bardzo ciężki mecz. Przy każdej bramce byłem odpowiedzialny za Robaka i za każdym razem byłem nieco spóźniony. Nawet jak udało mi się go nieco zablokować to piłka i tak wpadała do siatki. W przerwie powiedzieliśmy sobie, że teraz nadszedł czas na pokazanie serducha. Graliśmy lepiej, strzeliliśmy gola, ale na niewiele się to zdało. Na pewno nie możemy się jednak załamywać, bo to oznaczałoby, że nie nadajemy się do tego sportu. Dostaliśmy lanie i już w sobotnim meczu z Piastem musimy się odkuć, by na nowo zdobyć zaufanie kibiców.

Wojciech Golla, Pogoń Szczecin: - Fajny wynik dla nas i fajna atmosfera na trybunach. Wszyscy jesteśmy zadowoleni, że wygraliśmy 5:1. Oby tak dalej w lidze. Zagraliśmy dobre spotkanie. Właściwie wszystko, co Marcin kopnął w bramkę, to wpadało do sieci. Bardzo dużo w tym zwycięstwie jego zasługi, ale cały zespół zagrał dobrze.
źródło: pogonszczecin.pl/lechpoznan.pl