piłka nożna / Kobiety
piłka nożna / Kobiety -
Zaczęły od zwycięstwa
autor: meTak jak zapowiadały, tak zrobiły. Piłkarki nożne Olimpii Szczecin przełamały swoją złą passę z Rostockiem i pokonały swoje rywalki 2-0. Na spotkanie do Niemiec Trener Natalia Niewolna miała do dyspozycji 17 zawodniczek. Spotkanie toczyło się systemem 3x30 minut, a szanse gry miała każda zawodniczka. Pogoda dopisała - kilka stopni na plusie, brak opadów i suche boisko sprzyjały futbolowi, a do tego dopisał wynik i humor po meczu. Mecz toczył się pod dyktando naszych zawodniczek, które spokojnie realizowały swoje założenia. Piłkarki rozgrywając piłkę od tyłu, cierpliwie kreując akcję raz po raz zagrażały bramce drużynie z Niemiec.
Pierwsza bramka wpadła w pierwszej tercji spotkania, rzut rożny wykonywany przez Okoniewską wpada pod nogi Lachman, która kończy akcję pakując piłkę do bramki. Zawodniczki Rostocku również starały się strzelić bramkę, jednak dobra gra naszej defensywy im na to nie pozwoliła. W drugiej tercji oglądamy drugą bramkę, podanie z głębi pola Falborskiej do Piekarek, która celnym podaniem obsługuje Ładniak, której nie pozostaje nic innego niż umieścić piłkę w bramce. Jeszcze w drugiej tercji mógł paść jeden gol. Lewą stroną szarżuje Niewolna, która posyła mocną piłkę do bramki, jednak z samej linii bramkowej wybija ją Ładniak, a strzał Tarnowskiej z 5 metra był niecelny. Trzecia tercja to dalsza przewaga szczecinianek i próby strzelenia bramki przez zespół Rostocku, jednak wynik już nie uległ zmianie. Tradycyjnie po meczu był czas na śpiew i radość ze zwycięstwa, wspólne zdjęcia oraz to co piłkarki lubią najbardziej, czyli rozbieganie. Sparingi to dobry czas na ‘eksperymentowanie’ zawodniczek na nowych dla nich pozycjach, tak i było teraz. Cieszy zaangażowanie wszystkich dziewcząt i z niecierpliwością czekamy na kolejny sparing, który odbędzie się już 22 lutego z KKP Bydgoszcz.

SV Hafen Rostock - Olimpia Szczecin 0-2 (0:1, 0:1, 0:0)
0:1 - Lachman
0:2 - Ładniak

I tercja : Watychowicz - Preś, Tarnowska, Szwed, Niewolna, Janik, Falborska, Lachman, Okoniewska, Michalska, Tokarska.

II tercja : Watychowicz (45' Krowiak) - Semczyszyn. Falborska, Szwed, Michalska, Piekarek, Siwek, Janik, Tarnowska, Niewolna, Ładniak.

III tercja : Krowiak - Preś, Semczyszyn, Szwed, Tarnowska, Piekarek, Kowalik, Siwek, Niewolna, Okoniewska, Lachman.